Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Neytiri

Neytiri

Neytiri je princeznou klanu Omaticaya, která v džungli náhodně narazí na Jakea Sullyho, ke kterému se zpočátku chová nepřátelsky, ale posléze jejich vztah přeroste ve velkou lásku.

Sezóny 2
2009 - 2022

Neytiri je princeznou klanu Omaticaya, který vedou její rodiče, otec Eytukan a matka Moat. Původně měla být provdána za TsuTeye, který by se tak stal novým patriarchou klanu, ale její osud nabral trošičku jiný směr. V dičoně narazí na Jakea Sullyho, kterého zachrání před nástrahami pandorské džungle a neochotně ho přivede do vestnice.

I když se k němu Na'vi chovájí zpočátku nepřátelsky, klan poté nařídí, aby Jakea učila jejich zvyklostem a Neytiri dostává úkol ho naučit na přijetí do jejich řad. Neytiri tento úkol přijme zprvu nedobrovolně, brzy však k Jakeovi začne cítit nespornou náklonnost, která přeroste k vzájemné lásce.

Neytiri se do Jakea zamiluje a podle tradic jejího lidu s ním hodlá navždy spojit svůj život. Idylka se však hroutí, když do vesnice vtrhne plukovník Miles Quaritch a Na´viové zjišťují, že Jake byl do jejich vesnice nasazen jako špeh. Sully následně ještě dokáže, že je Na'viům oddaný a pomůže jim zachránit jejich lid před nebezpečnými lidmi.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PetriK12

tak, teď víme, že se dožije minimálně avataru 5… má tedy smysl teď chodit do kina ? :D

16.12.2022 | 20:26:10
Kothy

uzasna :)

15.8.2017 | 23:16:19
tom99

Takovouhle křovandu by chtěl každý :-)

webmaster, grafik
3.6.2017 | 18:58:06

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama