Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Avatar

Vznik

První myšlenka na Avatara přišla již v roce 1994, kdy James Cameron psal ranou verzi scénáře. Od svého světa se ale na chvilku odpojil a vydal se natáčet snímek Titanic, který se stal komerčně úspěšným trhákem. Poté James přesedlal opět k Avataru a původní plán byl takový, že se kamery roztočí již v roce 1999. Od plánu se muselo z několika důvodů odstoupit.

Digitální triky ještě nebyly na takové úrovni, aby unesly Cameronův obsáhlý scénář. Původní propočty hlásily, že film by stál přes 400 milionů dolarů, což by žádné studio do neznámého projektu neinvestovalo. Cameronovi tak nezbylo nic jiného než čekat. Obnovit práci na Avatarovi se James rozhodl po zhlédnutí filmu Pán Prstenů: Dvě věže, kde viděl zcela animovaného Gluma.


(Největším hitem roku 2009 se bezesporu stal Avatar. Foto: Century Fox)

Cameron se tedy znovu ponořil do práce a začal dolaďovat poslední detaily planety Pandora. V roce 2007 oficiálně začalo rozsáhlé natáčení, které Jamese stálo spoustu sil. Sám se přiznal, že šlo o jeho nejtěžší natáčení v životě. Samotní tvůrci si občas na place nevěděli rady, jak danou scénu natočit, a tak se někdy stávalo, že James musel natáčení ukončit uprostřed dne.

Po všech nástrahách se film přesto v roce 2009 dokázal dostat do kin. Cameron zvolil masivní marketing, propagoval film, kde se jen dalo. Do karet mu také hrálo, že film byl uveden zcela ve 3D, které jen umocňovalo veliký zážitek z filmu. Natáčelo se na nejnovější technologii, a tak do snímek zašli do kina i lidi, které film vůbec nezajímal. Avatar se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Trailer k prvnímu filmu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PikeCZ

Pěkné

20.4.2023 | 10:53:40
akashko12

Jeden peckový, úžasný sci-fi film.

redaktor
6.7.2020 | 11:57:46
Kothy

Uzasny film :)

15.8.2017 | 23:14:51

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama