Avatar
90/100 - 31×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

2 0
28.12.2009

Přestože po prvním víkendu se Avatar navzdory očekávání držel relativně zpátky, po víkendu druhém už je všechno jinak. K dnešnímu dni má tak Cameronův velkofilm na kontě přes 623 milionů dolarů, z toho 212 milionů z domácích tržeb (což je plus mínus číslo, kterým se film minulý týden honosil celosvětově). Je libo pár nových rekordů?

V žebříčku nejlepších otevíracích víkendů Avatar pohořel na relativně nicotném 37. místě, dnes se však pustil do větší ligy nejvýnosnějších víkendů vůbec, a tu taky zdolal na plné čáře. Za uplynulý víkend, přestože se musel potýkat s novými konkurenty, mimo jiné i velmi očekávaným Sherlockem Holmesem, Avatar vydělal téměř 260 milionů, čímž se dostal na první příčku a nechal za sebou například i Temného rytíře (254 milionů) nebo pokračování ze série Twilight Nový měsíc (250 milionů). Další kategorií byla návštěvnost na Štědrý den (v Americe až 25. prosince), zde ale Avatar zůstal až na druhém místě, tentokrát právě za Sherlockem Holmesem, který za tento jediný den vydělal téměř 25 milionů dolarů.

Pokračování?

A menší poznámka na závěr. Přestože se příběh Avataru zdá poměrně uzavřený, Cameron už plánuje ne jedno, ale rovnou dvě pokračování. Zatím se ví jistě pouze to, že touto fantasy trilogií by nás stále měly provázet postavy Neytiri a Jakea Sullyho (on ten motion capture není žádná sranda, takže Cameron bude rád, když bude moct použít nějaké původní), navíc se možná i odlepíme od Pandory na jiný magický svět. A co vy, jak byste si představovali pokračování Avataru? Chtěli byste ho vůbec?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Reklama

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama