Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Ronal

Ronal

Manželka Tonowariho, vůdce kmene Metkayina. Sama má velice důležité postavení v kmeni a je jejím spirituálním průvodcem. Jejím synem je Ao'nung a dcerou Tsireya. S oběma má dobrý vztah.

Sezóny 1
2022 - 2022

Ronal je Tsahik, což je de facto spirituální průvodce, což je druhá nejdůležitější role v celém klanu kromě samotného vůdce. Ronal patří do klanu Metkayina, který žije v odlehlé části Pandory u vody. Jelikož celý klan žije dlouhá léta u moře a tráví v něm mnoho času, barva jejich kůže je odlišná od kmene Omaticaya. Metkayinům se ovšem vyvinul i ocas, který jim pomáhá lépe plavat.

Ronal je manželka vůdce kmene Tonowariho. Zpočátku oba nejsou nadšení, když se k nim přidá Jake Sully a jeho rodinka, ale samozřejmě všem nabídnou bezpečné útočiště. Ronal společně se svým manželem a i dětmi učí rodinu Sullyových místním zvykům a taktéž se zorientovat ve vodě. Dětem to poměrně jde, ale u dospělých je to to dost těžší.

Ronal je v tuto chvíli těhotná a čeká další dítě. To by se mělo brzy narodit, a tak Tsireya a Ao'nung budou mít sourozence. Ronal se taktéž hodně zajímá o Kiri, kterou zajímá podmořský svět o něco více než ostatní. Kiri hravě zvládne všechny lekce ve vodě a je až nevídaně nadaná. Když se spojí s jedním z duchovních stromů a padne do kómatu, je to právě Ronal, která Kiri pomůže zachránit.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Nevýrazná, celý film stráví těhotná, nic moc nedělá. Kate Winslet zcela k nepoznání.

17.2.2023 | 17:31:59
tom99

Až po filmu jsem si uvědomil, že se jedná o Kate Winslet. Malá, skromná role, ničím zajímavá.

webmaster, grafik
29.12.2022 | 9:25:26

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama