Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Neteyam

Neteyam

Nejstarší syn Jakea a Neytiri, který je zodpovědný za své sourozence. Často se ale střemhlavě vrhá do nebezpečí. I když se snaží své sourozence hlídat, někdy se mu to nepodaří. Položil by ale za ně život.

Sezóny 1
2022 - 2022

Zkratkovitě Neteyam, ale celým jménem se mu říká Neteyam te Suli Tsyeyk’itan. Jedná se o nejstaršího syna Jakea Sullyho a Neytiri. Taktéž jde o jejich biologického syna, který nebyl vyvinut v laboratoři či adoptován. Neteyam je patnáctiletý kluk, který je zodpovědný za své bratry a sestry. Má je opatrovávat a ochraňovat.

Neteyam převážnou část svého času tráví se svým mladším bratrem Lo'akem. Oba jsou ale neposlušní a často neuposlechnou rozkazy svého otce, což obě děti vystaví značnému nebezpečí. Jak Neteyam, tak Lo'ak to někdy pořádně od svého přísného otce schytají. Neteyam je ovšem nejstarostlivější sourozenec ze všech. Jakmile je Miles Socorro v nebezpečí, je ochoten okamžitě pomoci, stejně tak je schopný urovnat situaci, když se Kiri klan Metkayina vysmívá.

Bohužel Neteyamovo neustálé neposlouchání rozkazů ho nakonec stojí život. Když se Neteyam snaží zachránit své sourozence z lodě RDA, schytá jednu zbloudilou kulku. Neteyam následně umírá v náruči svých rodičů. Jedná se o citelnou ztrátu celé rodiny Sullyových. Neteyam je posléze pohřben u stromu Eywy ve vodní zátoce, kde se Jake ještě jednou spojí s bohyní Eywou, aby si znovuprožil určitou vzpomínku, když byl Neteyam ještě malý. Tímto se tak se svým nejstarším synem rozloučí.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Sympaťák, který rozhodně mohl dostat více prostoru.

webmaster, grafik
4.1.2023 | 14:09:48

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Třináct let dlouhého čekání je konečně u konce. Snímek The Way of Water konečně vstoupil do kin a do kinosálů se rvou zástupy lidí. I my jsme samozřejmě u toho nechyběli. Nechali jsme si film pár dní rozležet v hlavě a nyní vám přinášíme náš názor na tento velkofilm.

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama