Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Kiri

Kiri

Plod doktorky Grace Augustine se podařilo na poslední chvíli zachránit. Tak vznikla Kiri, kterou adoptoval Jake s Neytiri. Jedná se o naprosto jedinečné stvoření, které má spojení s Eywou.

Sezóny 1
2022 - 2022

Kiri je adoptivní dcera Jakea Sullyho a Neytiri. A jak vůbec Kiri vznikla? Je to malinká záhada. Když umřel Avatar Grace Augustine, doktorka v sobě měla živý plod. Za pomoci Jakeových lidských kamarádů se podařilo Kiri zachránit. V tuto chvíli se ale neví, kdo je otcem Kiri. A zda vůbec nějakého má.

Grace Augistine byla napojená na božstvo Na'vi Eywu, se kterou má určitý vztah právě i Kiri. Je tak klidně možné, že Kiri žádného otce nemá a je dílem samotné Eywy. Do budoucna by měla být tato záhada vyřešena. Kiri sice vznikla z uměle vytvořeného Avatara Grace, ale přišla na svět de facto běžným způsobem, tudíž by se mělo jednat o klasického Na'vi a žádného křížence. Bohužel i tak je Kiri terčem častého posměchu.

Kiri má skvělé napojení na přírodu i na vodu. Její spojení s Eywou si každý uvědomuje, i když je jí doporučováno, ať se s ní již nespojuje – je také klidné možné, že při dalším spojení se Kiri navždy ztratí a již nenabude vědomí. Kiri je samozřejmě přítomná i finálnímu střetu mezi Jakem Sullym a Milesem Quaritchem. Taktéž se zdá, že do budoucna bude hrát klíčovou roli v prozkoumávání celé Pandory a jejich božstva.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Blackhand47XD

Space Jesus

webmaster, grafik
20.8.2023 | 23:50:05
AzurovyAzure77

Roztomilá, hodná. Nejlepší postava z dvojky.

17.2.2023 | 17:24:38
dragonis

Rozhodně nejlepší nová postava s neuvěřitelným potenciálem.

4.1.2023 | 17:44:17
tom99

Asi nejzábavnější dítě Sullyových, kde je rozhodně co objevovat a prozkoumávat, Kdo je její otec? A stvořila ji sama Eywa? To se snad brzy dozvíme, občas mi vadil hlas Weaver, která se prostě a jednoduše na náctiletou postavu již nehodí.

webmaster, grafik
29.12.2022 | 9:24:27

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama