Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Mo'at

Mo'at

Matka Neytiri, která je ochotná daleko více věřit lidem než kdokoliv jiný. Je to právě ona, která donutí svou dceru vycvičit Jakea a naučit ho jejich zvykům. Nyní je to pyšná babička, která má spoustu vnuků a vnoučat.

Sezóny 2
2009 - 2022

Mo'at je Tsahìk, neboli duchovní vůdce kmene Omaticaya. Jejím manželem je vůdce celého kmene Eytukan. Mo'at je taktéž matkou Neytiri. Když lidé dorazí na Pandoru, Mo'at z toho není příliš nadšená. Přesto alespoň částečně začne spolupracovat s RDA a to s doktorkou Grace Augustine, které postupně začíná věřit a svěřovat ji svou důvěru.

Jenže společnost RDA začne být více a více chamtivá a začíná kácet lesy, bohatství Na'vi a taktéž božstva Eywy. Takto Mo'at přijde do styku s Jakem Sullym, který se jednoho dne ztratí v pralese po misi RDA. Mo'at dá své dceři Neytiri za úkol, ať Sullyho naučí zvykům Na'vi. Ta zpočátku protestuje, ale oba si posléze k sobě dokážou najít cestu a jejich vztah se promění v lásku. Mo'at je daleko více odhodlanější věřit lidem než ostatní soukmenovci, její muž je daleko obezřetnější.

Když RDA zaútočí na duchovní strom kmene Omaticaya, náčelník Eytukan je zabit. Mo'at přežije a následně prosí Jakea, ať jejímu lidu pomůže, pakliže je skutečně jedním z nich. Když kmen Omaticaya vyhraje bitvu s Milesem Quaritchem, nastává chvilkové období míru. Mo'at si užívá svých vnuků a vnoučat. Následně se s nimi ale musí rozloučit, když Sullyovi vyrazí ke kmeni Metkayina.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Třináct let dlouhého čekání je konečně u konce. Snímek The Way of Water konečně vstoupil do kin a do kinosálů se rvou zástupy lidí. I my jsme samozřejmě u toho nechyběli. Nechali jsme si film pár dní rozležet v hlavě a nyní vám přinášíme náš názor na tento velkofilm.

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama