Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Miles Socorro

Miles Socorro

Dítě zanechané na Pandoře, které si pod svá křídla vezme Jake. Miles si ale vybuduje vztah ke svému pravému otci – Milesi Quaritchovi. Spider má tak v hlavě pořádný guláš a neví, komu má věřit.

Sezóny 1
2022 - 2022

Miles Socorro je synem Milese Quaritche a Paz Socorro. Narodil se na Pandoře, kde taktéž i zůstal, když RDA po boji s místními Na'vi prohrála a vrátila se na Zemi. Miles byl ale nalezen v jedné z jejich laboratoří. Jelikož Jake Sully má stále určitý vztah k lidem, rozhodl se Milese adoptovat jako svého syna. Neytiri s tím ale měla vždy problém.

Jelikož Jake věděl o Milesově původu, rozhodl se mu dát nové jméno, které by mu jeho otce nepřipomínalo – Spider. I když se jednalo o člověka, Spider dokázal držet krok s ostatními Na'vi a dětmi Jakea. K Neytiri si ale vztah nikdy nedokázal najít, která Spidera nebrala jako svého syna. Když je Spider unesen svým otcem Quaritchem, Neytiri nenaplánuje ani žádnou záchrannou výpravu, čímž se ukáže její chladnost a bezohlednost k Milesovi. Spider se tak setkává se svým otcem, ke kterému si vybuduje určitý vztah.

Naučí svého otce určitým zvykům, které znají pouze Na'vi. Sám Spider prochází velice těžkým obdobím, kdy neví, zda má stát za svým biologickým či adoptivním otcem. Nakonec si vybere určitou cestu uprostřed, kdy zůstává na straně Jakea, ale ve finále Quaritchovi zachrání život. Taktéž se stoprocentně ubezpečí, že Neytiri ho nemá ráda a představuje pro jeho budoucnost určité nebezpečí.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Moc mě nezaujal

17.2.2023 | 17:33:08
dragonis

Má rozhodně potenciál.

4.1.2023 | 17:45:15
tom99

Nejlepší postava, která má rozhodně velký prostor pro další vývoj a zvraty.

webmaster, grafik
4.1.2023 | 14:09:31

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Recenze filmu Avatar: The Way of Water

Třináct let dlouhého čekání je konečně u konce. Snímek The Way of Water konečně vstoupil do kin a do kinosálů se rvou zástupy lidí. I my jsme samozřejmě u toho nechyběli. Nechali jsme si film pár dní rozležet v hlavě a nyní vám přinášíme náš názor na tento velkofilm.

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama