Avatar
91/100 - 32×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Tuktirey

Tuktirey

Nejmladší a zároveň jediná biologická dcera Jakea a Neytiri. Většinu času tráví po boku svých rodičů a sourozenců. Sem tam se ale taktéž podívá tam, kam nemá, neboť bratři ji berou na zajímavá místa.

Sezóny 1
2022 - 2022

Tuktirey, nebo-li celým jménem Tuktirey te Suli Neytiri'ite, je nejmladší a zároveň jedinou biologickou dcerou Jakea Sullyho a Neytiri. Když se poprvé setkáváme s Tuktirey (často přezdívané pouze Tuk), tak je jí pouhých sedm let. Tuktirey má dva vlastní bratry – Neteyama a Lo'aka. Taktéž má dva nevlastní sourozence Kiri a Spidera.

Tuktirey je nejmladší členkou rodiny Sullyových, takže ji většinou vídáme po boku svých rodičů či starších sourozenců. Tuk je přítomna u přepadení Milese Quaritche v džungli, ale naštěstí se ji nic nestane. I když ji sourozenci nemají brát na nebezpečná místa, je to právě většinou Neteyam a Lo'ak, kteří své rodiče (a především otce) neposlechnou.

Když se Tuktirey společně s rodiči přemístí do kmene Metkayina, je to právě ona, které nejvíce chybí domov. Jako ale každé malé dítě se i Tuk dokáže rychle adaptovat. Naučí se rychle plavat a zdokonalí své potápění. To se ji velice hodí na lodi RDA, když opět padne do spárů lidí. Ztrátu svého bratra Neteyama nese velice těžko. V dalších dílech zřejmě uvidíme už její dospělejší formu.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Prostor teprve dostane, zatím těžké hodnotit.

webmaster, grafik
4.1.2023 | 14:10:44

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky třetího filmu. The Way of Water je v suchu, neboť film celosvětově utržil přes 2 320 milionů dolarů.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama