Harold Perrineau

Harold Perrineau

Celé jméno: Harold Perrineau
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Lost, Z Nation, ConstantineClaws

Datum narození: 7.8.1968 (55 let)

Harold se narodil matce Sylvii Perrineau a otci Haroldu Williamsovi. Když mu bylo sedm, tak mu rodiče změnili příjmení Perrineau na Williams. Ke svému rodnému jménu se vrátil, když započal svou hereckou kariéru. Jeden herec jménem Harold Williams už existoval.

Malé krůčky ve filmu dělal zhruba od konce osmdesátých let, většinou se však musel spokojit s vedlejšími rolemi. Svou neslavnější vystřihl až na začátku našeho tisíciletí, kdy ztvárnil v obou pokračováních Matrixu ukecaného pilota Linka. Sympatických dredů se však zbavil hned po skončení natáčení, aby nebyl příliš zaškatulkován.

Harold má za manželku modelku Brittany, která se na chvíli objeví ve dvou epizodách Lost, jednou jako dívka uvádějící výhru Hurleyho a podruhé jako bezejmenná dívka v epizodě „Outlaws“. V tomto seriálu se také Harold proslavil, a to v roli Michaela Dawsona. Už předtím ho ale diváci mohli zaregistrovat v seriálu Oz.

Po skončení seriálu Lost se Harold objevil v mnoha seriálech, za všechny jmenujme Sons of Anarchy, The Unusuals a hlavně Constantine, kde získal jednu z hlavních rolí. V poslední době jsme ho mohli vídat v seriálech Goliath a Criminal Minds. Co se jeho filmových rolí týče, zmiňme postapokalyptický 28 Weeks Later, Romeo + Juliet a Zero Dark Thirty.

Embed from Getty Images

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Constantine Manny 2014 2015 1
Z Nation Mark Hammond 2014 2014 1
Lost Michael Dawson 2004 2010 4

Filtr seriálů