Holliday Grainger

Holliday Grainger

Celé jméno: Holliday Clark Grainger
Místo narození: Didsbury, Manchester, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Five Daughters, The BorgiasStrike

Datum narození: 27.3.1988 (35 let)

Holliday Grainger je další z nadějných mladých britských hereček. Hraní se věnuje již od dětství a její filmografie se zatím velmi rychle rozrůstá. Právě kvůli velmi nabitému programu musela ukončit studium anglické literatury na univerzitě v Leedsu a dostudovat online na The Open University.

Do roku 2011 hrála především v britských filmech a seriálech. Pak ale získala roli v koprodukčním seriálu The Borgias. V témže roce si zahrála vedlejší roli v další adaptaci slavného románu Jana EyerováMichaelem Fassbenderen a Miou Wasikowskou.

Od zlomové role v The Borgias získává stále výraznější role. Z jejích novějších a známějších filmů můžeme jmenovat např. The Riot Club, Cinderella či televizní Lady Chatterley's Lo­ver, kde se jejím partnerem stal Richard Madden známý hlavně z Game of Thrones.

Zajímavostí je, že Holliday měří pouhých 155 cm.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Strike Robin Ellacott 2017 2018 1
The Borgias Lucrezia Borgia 2011 2013 3
Bonnie & Clyde Bonnie Parker

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů