Holly Marie Combs

Holly Marie Combs

Celé jméno: Holly Marie Combs
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA
Známé projekty: Picket Fences, Charmed, Pretty Little Liars

Datum narození: 3.12.1973 (50 let)

Tato americká herečka se narodila roku 1973 v San Diegu v Kalifornii, a to velmi mladým rodičům. Když se narodila, tak její matce Lauralei Combs bylo pouhých 16 let, zatímco jejímu otci bylo 17 let. Když jí byly dva roky, tak se její rodiče rozvedli z důvodu, že jsou příliš mladí na to, aby vedli takový rodičovský život.

Malá Holly tak zůstala u své matky, se kterou se neustále stěhovala po San Diegu. Ve věku sedmi let se s matkou přestěhovala do New Yorku, kde strávila zbytek svého mládí. Zde její matka poznala muže, který se později stal Hollyiným nevlastní otcem. V New Yorku navštěvovala Beekman Hill Elementary a Professional Children's School.

I přesto, že měla poměrně divoké mládí, tak ho prožila s milovanou osobou. Její matka pro ni vždy byla nejlepší kamarádkou, zároveň se o ni její matka patřičně starala, i když se mnohokrát stěhovaly. Původně se chtěla stát mořským bioložkou, a to zřejmě díky své velké lásce ke zvířatům, která u ní stále přetrvala, nicméně od svých 15 let se začala věnovat herectví. Tomu možná podlehla díky vlivu její matky, která je herečkou i zpěvačkou.

Kariéru odstartovala roku 1988 menšími filmovými rolemi. Obecně se ve filmech nedokázala příliš prosadit, naopak v seriálech excelovala. Svou první velkou roli získala už roku 1992 v seriálu Picket Fences. Zde vystupovala až do roku 1996 jako Kimberly Brock.

Po této velké zkušenosti byla obsazena do seriálu Charmed, kde si v letech 1998–2006 zahrála jednu z hlavních sester, Piper Halliwell. Původně však neměla zájem v tomto projektu hrát. K tomu ji přemluvila až její kamarádka Shannen Doherty, která v seriálu hrála Prue Halliwell. Ta však v seriálu vydržela pouhé tři roky, na rozdíl od Holly.

Během natáčení seriálu Charmed se věnovala jen zřídka jiným projektům. Po ukončení Charmed si hledala novou roli, kterou se nakonec stala postava Elly Montgomery, kterou si v letech 2010–2017 zahrála v seriálu Pretty Little Liars.

Holly je tichá žena, která však dokáže zaujmout svým hereckým talentem. Kromě zvířat se zaměřuje na domácnost, o kterou se ráda stará. Podle všeho má irské předky, miluje italskou kuchyni a během natáčení seriálu Charmed se velmi spřátelila s herečkou Alyssou Milano.

V letech 1993–1997 byl jejím manželem herec Bryan Travis Smith. Dále byl jejím manželem David Donoho, jenž se podílí na produkci různých seriálů, mezi které patřil i seriálu Charmed. S tím byla v letech 2004–2011. Má s ním syny Finleyho Arthura Donoha, Rileyho Edwarda Donoha a Kelleyho Jamese Donoha. Její těhotenství bylo dokonce zakomponováno i do seriálu Charmed. Od roku 2017 je zasnoubená se svým přítelem Mikem.

Foto CC BY-SA 2.0 BDCLondon Photography, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Piper Halliwell 1998 2006 8

Filtr seriálů