Jack Whitehall

Jack Whitehall

Celé jméno: Jack Peter Benedict Whitehall
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Good Omens, Bad Education, Fresh Meat

Datum narození: 7.7.1988 (35 let)

Jack Whitehall je známý britský komik, scenárista, televizní moderátor a herec. Nejznámější je pro svou stand-up show, pak jako JP v seriálu Fresh Meat a v roli Alfieho Wickerse v Bad Education. Od roku 2018 moderuje BRIT Awards.

Filmovou branži měl v krvi, jeho otec byl agentem Judi Dench, Colina Firtha nebo Richarda Griffithse, který mu dokonce byl za kmotra. Jack má sestru Molly Louisu a bratra Barnabyho Williama.

Chodil na Tower House School v Londýně, kde byl jeho spolužákem Robert Pattinson. Dodnes rád vtipkuje o tom, že právě Robert mu bral všechny hlavní role ve školních hrách. Jack Whitehall se dokonce ucházel o roli Harryho Pottera, ale neuspěl mimo jiné proto, že nečetl knihy. Studoval Dragon School/ a Marlborough College. Nějaký čas strávil také studiem historie na //University of Manchester.

Objevil se v seriálech jako The Good Guys (1993), Noah's Ark (1997), Decline and Fall (2017), Bounty Hunters (2017) nebo v Good Omens (2019). Vidět jsme ho mohli také v televizním filmu Jesus Boy and the Goatherd, který sám napsal, nebo v epizodě populárního Top Gear.

Je držitelem cen King of Comedy, British Comedy Awards a Edinburgh Comedy Awards.

Embed from Getty Images

Autor profilu: @Laisobel

Foto: Comedy Central


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Good Omens Newton Pulsifer 2019 2019 1

Filtr seriálů