Jameela Jamil

Jameela Jamil

Celé jméno: Jameela Alia Burton-Jamil
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: The Good Place

Datum narození: 25.2.1986 (33 let)

Jameela se narodila v Londýně indickému otci a pákistánské matce. Není žádného náboženského vyznání a ani k tomu nikdy nebyla vedena. Narodila se s vrozenou sluchovou vadou, kvůli čemuž podstoupila několik operací. V současnosti tvrdí, že na levé ucho slyší na 70% a na pravé na 50%. Když chodila Jameela do školy, tak byla velmi plachá a většinou zahrabaná do knih. Dále se zajímala o umění a biologii. V mládí také trpěla anorexií.

V sedmnácti utrpěla Jameela nehodu, kdy byla zasažena jedoucím autem a měla zlomených několik kostí a poškozenou páteř. Bylo jí řečeno, že možná už nikdy nebude chodit, naštěstí se ale díky fyzioterapiím a léčbě zotavila.


Jameela začala vyučovat angličtinu pro cizince na Callan School of English v Londýně. Také se věnovala modelingu, fotografování a módě.

V roce 2009 se stala spolumoderátorkou televizní show Freshly Squeezed. Na sociální síti Bebo začal v jedné show rozdávat módní rady. A také začala dělat modelku pro časopis Vogue. Během let 2011–14 psala sloupky do ženského magazínu Company. V roce 2012 se stala moderátorkou reality show Playing It Straight, ve které jedna žena stráví pár týdnu s několika muži a musí poznat, kteří z nich jsou homosexuálové a kteří heterosexuálové. Další rok se Jameela stala první ženskou rádiovou hlasatelkou pro The Official Chart na BBC Radio 1.

V roce 2016 se Jameela přestěhovala z Londýna do Los Angeles, kde plánovala, že bude opět pracovat v nějakém rádiu. Její agent jí ale zavolal, že televizní producent Michael Schur shání britskou herečku do svého nového seriálu. Ačkoliv nikdy předtím Jameela nehrála a ni nebyla na žádném konkurzu, rozhodla se, že tomu dá šanci. A nakonec roli získala. Stala se jednou z hlavních hvězd seriálu The Good Place, kde hraje například po boku herečky Kristen Bell či herce Teda Dansona. Tento seriál se stal hitem a ze stran kritiků slyší samou chválu. V roce 2018 se poprvé objevila v americkém magazínu The Cut. Dále se přidala k obsazení chystaného seriálu stanice Disney+ s názvem Mira, Royal Detective.

Jameela je také známou aktivistkou, která zastává názor, že každý by měl být ke svému tělu pozitivní a neměl by se ohlížet na to, co si o jeho těle myslí ostatní. Také kritizuje některé celebrity, které využívají své sociální sítě k propagaci různých dietních shakeů a produktů na hubnutí, protože se ve většině případů jedná o zdraví škodící produkty.

Od roku 2015 je ve vztahu s muzikantem Jamesem Blakem. V květnu roku 2019 dokonce prozradila, že dříve ve svém životě šla na potrat a nelituje toho, jelikož v té době na to nebyla připravená jak po psychické stránce, tak ani po emocionální a ani finanční.


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z