Jameela Jamil

Jameela Jamil

Celé jméno: Jameela Alia Burton-Jamil
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: The Good Place

Datum narození: 25.2.1986 (38 let)

Jameela se narodila v Londýně indickému otci a pákistánské matce. Není žádného náboženského vyznání a ani k tomu nikdy nebyla vedena. Narodila se s vrozenou sluchovou vadou, kvůli čemuž podstoupila několik operací. V současnosti tvrdí, že na levé ucho slyší na 70% a na pravé na 50%. Když chodila Jameela do školy, tak byla velmi plachá a většinou zahrabaná do knih. Dále se zajímala o umění a biologii. V mládí také trpěla anorexií.

V sedmnácti utrpěla Jameela nehodu, kdy byla zasažena jedoucím autem a měla zlomených několik kostí a poškozenou páteř. Bylo jí řečeno, že možná už nikdy nebude chodit, naštěstí se ale díky fyzioterapiím a léčbě zotavila.

Jameela začala vyučovat angličtinu pro cizince na Callan School of English v Londýně. Také se věnovala modelingu, fotografování a módě.

V roce 2009 se stala spolumoderátorkou televizní show Freshly Squeezed. Na sociální síti Bebo začal v jedné show rozdávat módní rady. A také začala dělat modelku pro časopis Vogue. Během let 2011–14 psala sloupky do ženského magazínu Company. V roce 2012 se stala moderátorkou reality show Playing It Straight, ve které jedna žena stráví pár týdnu s několika muži a musí poznat, kteří z nich jsou homosexuálové a kteří heterosexuálové. Další rok se Jameela stala první ženskou rádiovou hlasatelkou pro The Official Chart na BBC Radio 1.

V roce 2016 se Jameela přestěhovala z Londýna do Los Angeles, kde plánovala, že bude opět pracovat v nějakém rádiu. Její agent jí ale zavolal, že televizní producent Michael Schur shání britskou herečku do svého nového seriálu. Ačkoliv nikdy předtím Jameela nehrála a ni nebyla na žádném konkurzu, rozhodla se, že tomu dá šanci. A nakonec roli získala. Stala se jednou z hlavních hvězd seriálu The Good Place, kde hraje například po boku herečky Kristen Bell či herce Teda Dansona. Tento seriál se stal hitem a ze stran kritiků slyší samou chválu. V roce 2018 se poprvé objevila v americkém magazínu The Cut. Dále se přidala k obsazení chystaného seriálu stanice Disney+ s názvem Mira, Royal Detective.

Jameela je také známou aktivistkou, která zastává názor, že každý by měl být ke svému tělu pozitivní a neměl by se ohlížet na to, co si o jeho těle myslí ostatní. Také kritizuje některé celebrity, které využívají své sociální sítě k propagaci různých dietních shakeů a produktů na hubnutí, protože se ve většině případů jedná o zdraví škodící produkty.

Od roku 2015 je ve vztahu s muzikantem Jamesem Blakem. V květnu roku 2019 dokonce prozradila, že dříve ve svém životě šla na potrat a nelituje toho, jelikož v té době na to nebyla připravená jak po psychické stránce, tak ani po emocionální a ani finanční.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
She-Hulk: Attorney at Law Titania 2022 1
The Good Place Tahani Al-Jamil 2016 2020 4

Filtr seriálů