James Remar

James Remar

Celé jméno: William James Remar
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: Huntress, Dexter, The Shannara Chronicles

Datum narození: 31.12.1953 (64 let)

James Remar se narodil roku 1953 v Bostonu. Je synem Roye Remara, právního zástupce, a Elizabeth Mary Remer, psychiatričky. Už od šesti let se chtěl stát hercem, i když jím nikdo z jeho rodiny nebyl. Chodil na školy John Ward Elementary School a Newton North High School.

Střední školu z počátku nechal plavat, protože jel se svou rockovou kapelou na turné, ale jak turné skončilo, tak se vrátil zpátky a udělal si maturitu. Hned po maturitě se přestěhoval do New Yorku, kde chodil na Neighborhood Playhouse School of Teatre. Během studia se dostal na divadelní pódium a poté hned do televize.


James Remar se objevil ve skutečně velkém množství filmů a seriálů, většinou se však jednalo o vedlejší role. Mezi jeho známější filmové role patří Příběhy z temnot: Film, Dámská jízda, Zkouška dospělosti, Strážce, Sexbomba od vedle, Blade: Trinity, Nenarození či Horns.

Co se týče seriálů, tak tam si zahrál o něco více. Objevil se v několika epizodách seriálu Huntress, kde ztvárnil Tinyho Bellowse. Dále se v letech 2002 – 2004 objevil v seriálu Sex and the City. Poté nastal čas na jednu z hlavních rolí. Ta přišla roku 2006 v seriálu Dexter, kde až do roku 2013 hrál Harryho Morgana.

Přes další menší role, kterou mimo jiné byla i role Giuseppeho Salvatoreho v seriálu The Vampire Diaries, získal roku 2016 roli Cephala ze seriálu The Shannara Chronicles.

Kromě hraní se věnuje i dabování, protože nadaboval spoustu animovaných postav. Jeho neznámější dabing je z filmu Transformers 3, kde nadaboval Sideswipea.

James Remar byl ženatý s Atsuko Remar, se kterou má dvě děti. Kromě svého rodného jazyka ovládá i japonštinu.

Foto CC BY-SA 3.0 Tomdog, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.