James Remar

James Remar

Celé jméno: William James Remar
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: Huntress, Dexter, The Shannara Chronicles

Datum narození: 31.12.1953 (70 let)

James Remar se narodil roku 1953 v Bostonu. Je synem Roye Remara, právního zástupce, a Elizabeth Mary Remer, psychiatričky. Už od šesti let se chtěl stát hercem, i když jím nikdo z jeho rodiny nebyl. Chodil na školy John Ward Elementary School a Newton North High School.

Střední školu z počátku nechal plavat, protože jel se svou rockovou kapelou na turné, ale jak turné skončilo, tak se vrátil zpátky a udělal si maturitu. Hned po maturitě se přestěhoval do New Yorku, kde chodil na Neighborhood Playhouse School of Teatre. Během studia se dostal na divadelní pódium a poté hned do televize.

James Remar se objevil ve skutečně velkém množství filmů a seriálů, většinou se však jednalo o vedlejší role. Mezi jeho známější filmové role patří Příběhy z temnot: Film, Dámská jízda, Zkouška dospělosti, Strážce, Sexbomba od vedle, Blade: Trinity, Nenarození či Horns.

Co se týče seriálů, tak tam si zahrál o něco více. Objevil se v několika epizodách seriálu Huntress, kde ztvárnil Tinyho Bellowse. Dále se v letech 2002 – 2004 objevil v seriálu Sex and the City. Poté nastal čas na jednu z hlavních rolí. Ta přišla roku 2006 v seriálu Dexter, kde až do roku 2013 hrál Harryho Morgana.

Přes další menší role, kterou mimo jiné byla i role Giuseppeho Salvatoreho v seriálu The Vampire Diaries, získal roku 2016 roli Cephala ze seriálu The Shannara Chronicles.

Kromě hraní se věnuje i dabování, protože nadaboval spoustu animovaných postav. Jeho neznámější dabing je z filmu Transformers 3, kde nadaboval Sideswipea.

James Remar byl ženatý s Atsuko Remar, se kterou má dvě děti. Kromě svého rodného jazyka ovládá i japonštinu.

Foto CC BY-SA 3.0 Tomdog, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Black Lightning Peter Gambi 2018 1
NCIS: Los Angeles Sterling Bridges 2017 2018 2
The Shannara Chronicles Cephelo 2016 2016 1
Dexter Harry Morgan 2006 2013 8

Filtr seriálů