Jamie Neumann

Jamie Neumann

Celé jméno: Jamie Neumann
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: The Deuce, The Looming Tower, Jessica Jones

Jamie Neumann je americká herečka a příležitostná scenáristka a režisérka, který se narodila v New Orleans. Jednu dobu se aktivně věnovala baletu a stepu, poté se začala zajímat o herectví, a proto navštěvovala American Musical and Dramatic Academy v New Yorku.

Na začátku své kariéry vystupovala především v krátkometrážních filmech. Postupem času se dopracovala k seriálům, ve kterých začala prakticky ihned získávat velké role. Svou první velkou roli si zahrála v letech 2017–2018 v seriálu The Deuce, ve kterém vystupovala jako prostitutka Ashley, která se později napravila a přijala jiný životní styl.

Roku 2018 se nejdříve objevila ve velké roli minisérie The Looming Tower, kde ztvárnila Toni-Ann Marino, poté byla viděna i v pár epizodách seriálu The Sinner. Rok 2019 byl podobně plodný. Nejdříve se objevila jako Tiffany Jones v seriálu NOS4A2 a poté si zahrála Briannu Gelden v seriálu Jessica Jones. Tato role byla prakticky totožná s tou, kterou hrála v The Deuce. Brianna Gelden byla také prostitutka, která později napravila svůj život.

Větší role však nepřestala získávat, protože se například roku 2020 objevila v seriálu Lovecraft Country, kde ztvárnila Dell.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Brianna Gelden 2019 2019 1
The Deuce Ashley 2017 2019 3

Filtr seriálů