Jasika Nicole

Jasika Nicole

Celé jméno: Jasika Nicole Pruitt
Místo narození: Birmingham, Alabama, USA
Známé projekty: Fringe, The Good Doctor

Datum narození: 10.4.1980 (44 let)

Jasika Nicole Pruitt se narodila v Birminghamu v Alabamě. Studovala tanec, zpěv a herectví na malé nezávislé univerzitě Catawba College v Severní Karolíně. Jejím snem bylo žít v New Yorku a tak během studií usilovně smažila kuřata v místním fast foodu, aby si vydělala dostatek peněz na stěhování.

Poprvé se před kamerou objevila v malé roličce v seriálu Zákon a Pořádek, jejím filmovým debutem byl taneční film s Antonio Banderasem Tančím, abych žil. Nejnovějším hereckým projektem je hlavní role v nezávislé romantická komedii s názvem Shes Out of My League. Velké pozornosti se jí dostalo díky roli doktorky Carly Lever, která se objevila v seriálu The Good Doctor, z dílky stanice ABC. Zde setrvala celé dvě série v ansámblu hlavních postav, v roce 2020 pak seriál opustila.

Kromě herectví se věnuje i výtvarnému umění. Vytváří vlastní, částečně autobiografický komiks s názvem High Yella Magic. High Yella je označení používané na jihu Ameriky pro černošky-míšenky se světlejším odstínem pleti. Komiks měl být vydán i v „papírové“ podobě, ale vydavatelé měli příliš mnoho „pozměňujících“ návrhů, které autorka odmítla akceptovat. Komiks je dostupný na Jesičiných osobních stránkách jasikanicole.com. Její výtvarný talent se rozhodli uplatnit i tvůrci Fringe a Jesika by se měla autorsky podílet na kresbách hereckého osazenstva k souhrnnému vydání oficiálního komiksu.

Jasika žije v New Yorku se svou přítelkyní Claire Savage. Má ráda správně ořezané tužky, burákové máslo, Freddyho Krugera a Sufjana Stevense. Nesnáší sýr a psy, kteří olizují lidem tváře.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Good Doctor Carly Lever 2017 2020 3
Fringe Astrid Farnsworth

Filtr seriálů