Jason Lewis

Jason Lewis

Celé jméno: Jason Lewis
Místo narození: Newport Beach, Kalifornie USA
Známé projekty: Sex and the City, Lehiyot Ita, Midnight, Texas

Datum narození: 25.6.1971 (52 let)

Jason Lewis je americký herec a bývalý model. Narodil se roku 1971 v Kalifornii, a to Gregorymu a Nancy Lewisovým. Jeho otec se živil jako soudce, zatímco jeho matka pracovala jako zdravotní sestra. Nyní jsou rozvedeni. Kromě Jasona vychovávali ještě syna Seana a dcery Kartie a Nicole.

Narodil se sice v Newport Beach, ale vyrůstal Los Alamitos, kde se vzdělával na Los Alamitos High School. Po vystudování San Diego State University se dal na modeling, díky čemuž pracoval pro známé módní značky a procestoval svět. Díky práci zamířil například do Paříže nebo Milána.

Díky modelingu se nakonec roku 1995 dostal k herectví. Právě tohoto roku byl obsazen do seriálu High Sierra Search and Rescue, kde se objevil jako Flynn Norstedt. Tato krátká zkušenost se mu velmi zalíbila, a proto začal brát lekce, aby byl připraven i na jiné role.

A těch se také brzy dočkal. Roku 1997 se objevil v tehdejším hitu Beverly Hills, 90210, kde si v pár dílech zahrál Roba Andrewse. Následovala role v romantické komedii Kimberly, mihl se v CSI: Miami a roku 2003 byl obsazen do seriálu Sex and the City, kde se v jedné řadě objevil jako Smith.

Díky roli Smithe si získal velké sympatie, a proto měl postaráno o další role. Roku 2005 si zahrál v seriálu Charmed, a to umělce Dexe Lawsona, roku 2007 se objevil v akčním dramatu Bobby Z a roku 2008 se vrátil do fiktivního světa Sex and the City prostřednictvím filmu, ve kterém ztvárnil opět Smithe.

Už v té době, tedy konkrétně v letech 2007–2009, se věnoval seriálu Brothers & Sisters, kde ztvárnil Chada Barryho. Následovaly role v televizních filmech Nora Roberts: Pocta a Mrtví se nevracejí. V letech 2013–2014 se věnoval izraelskému seriálu Lehiyot Ita, kde se objevil jako Pete Evans. Jeho zatím poslední velkou rolí je postava Joea Stronga, kterého si v letech 2017–2018 zahrál ve fantasy seriálu Midnight, Texas.

Jednu dobu byla jeho partnerkou herečka Rosario Dawson, nicméně z toho nakonec nic nebylo.

Foto CC BY-SA 3.0 Christopher Peterson, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Midnight, Texas Joe Strong 2017 2018 2
Charmed Dex Lawson 2005 2005 1
Sex and the City Jerry 2004 2004 1

Filtr seriálů