Jeff Daniels

Jeff Daniels

Celé jméno: Jeffrey Warren Daniels
Místo narození: Athens, Georgie, USA
Známé projekty: The Newsroom, The Looming Tower, Godless

Datum narození: 19.2.1955 (69 let)

Herec, který působí v Hollywoodu už přes 30 let. Za tu dobu se vypracoval na jednoho z nejspolehli­vějších a nejuniverzálnějších herců v branži. Třikrát byl nominován na Zlatý Glóbus, ale ani jednu nominaci se mu nepovedlo úspěšně proměnit. Mimo filmové kariéry se věnuje i herectví na divadelních prknech, za což byl v roce 2009 oceněný i divadelní cenou Tony. V roce 2013 získal svou první cenu Emmy za roli Willa McAvoye v seriálu The Newsroom.

Jeff se narodil v americkém městě Athens ve státě Georgia, vyrůstal ale v Michiganu. Studoval na Central Michigan University, ale poté, co začal působit jako herec, studia zanechal a rozhodl se vybudovat hereckou kariéru.

Embed from Getty Images

Mezi jeho první role patří účinkování v původní verzi seriálu Havaj 5-O. Filmový debut si odbyl ve známém filmu Miloše Formana Ragdol, ve kterém ztvárnil roli P.C. O’Donela. Je známý především svou komediální rolí ve filmu Blbý a blbější, kde exceloval spolu s Jimem Carreym a dokázal, že je herec vhodný pro všechny typy rolí. Z jeho posledních rolí jmenujme filmy The Martian, Steve Jobs, Looper a State of Play. Hlavní role ztvárnil v poslední době v seriálech Godless a The Looming Tower.

Založil Purple Rose Theather Company v Michiganu. Mimo jiné je také hudebníkem a vydal šest alb. Od roku 1973 je ženatý se svou láskou z dětství, Kathleen Treado, se kterou má tři děti.

Foto: HBO

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Newsroom Will McAvoy 2012 2014 3

Filtr seriálů