Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Celé jméno: Jennifer Joanna Aniston
Místo narození: Sherman Oaks, Kalifornie, USA
Známé projekty: Friends, Marley a já, Šéfové na zabití, Millerovi na tripu

Datum narození: 11.2.1969 (55 let)

Jennifer Aniston je známá americká herečka, která se narodila roku 1969 v Kalifornii. Je dcerou herce Johna Anistona a herečky Nancy Dow, která již roku 2016 zesnula. Po své matce je Američanka a po svém otci Řekyně. Kromě toho je po svých předcích Italkou, Angličankou, Irkou a Skotkou.

Má dva nevlastní bratry, kteří se jmenují John Melick a Alex Aniston. Narodila se sice v Sherman Oaks, ale žila se svými rodiči v New Yorku. Ti se následně rozvedli, když jí bylo devět let. Herectví si oblíbila ve svých jedenácti letech na Waldorf School, poté studovala na Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, kde byla součástí školního dramatického kroužku.

Na začátku své kariéry hrála pouze v divadlech, přičemž si přivydělávala různými jinými pracemi. V televizi se poprvé objevila roku 1990, kdy si zahrála Courtney Walker v seriálu Molloy. Poté měla větší role v seriálech Ferris Bueller, The Edge a Muddling Through a filmu Skřítek.

Přelomovým rokem byl roku 1994, kdy se začala podílet na natáčení sitcomu Friends, který se stal světoznámým hitem. Zde hrála Rachel Green, a to až do roku 2004, kdy seriál skončil. Během toho si zahrála i v několika filmech. Zmiňme například snímky Sen pro nespavce, Ona, jedině ona, Perfektní záskok, Objekt mé touhy, Maléry pana Šikuly, Rocker, Hodná holka, Božský Bruce a Riskni to s Polly.

Jejím působištěm se staly především romantické komedie, u kterých zůstávala i nadále. Na rozdíl od svých kolegů z Friends se jí začalo čím dál více dařit, protože byla obsazována do spousty projektů, které byly známé a kde hrála výrazné role.

Vidět jsme ji dále mohli vidět v komediích jako Co je šeptem…, Zbožňuju prachy!, Rozchod!, Marley a já, Management, Až tak moc tě nežere, Záměna, Exmanželka za odměnu, Zkus mě rozesmát, Šéfové na zabití (objevila se i v pokračování), Tohle je ráj, Nepoučitelní, Millerovi na tripu, Je prostě báječná, Svátek matek a Pařba o Vánocích.

Střihla si i pár vážnějších rolí, a to například ve filmech Hra s nevěrou, Láska na druhý pohled či Dort. Seriálovým rolím se zatím vyhýbá, ale v seriálové sezóně 2018/2019 bychom se jí měli dočkat v dosud nepojmenovaném seriálu z produkce Applu, kde se objeví po boku herečky Reese Witherspoon.

Aniston přispívá na nejrůznější charity, podporuje LGBT a například roku 2010 se podílela na protestu proti zabíjení delfínů. Dále například podporuje AmeriCares, Clothes Off Our Back, Feeding America, EB Medical Research Foundation, Project A.L.S., OmniPeace či Rape, Abuse & Incest National Network.

Roku 1998 poznala herce Brada Pitta, kterého si o dva roky později vzala za muže. Roku 2005 se však rozvedli. Brzy po rozvodu začal Pitt chodit s herečkou Angelinou Jolie, a proto si spousta jejich fanoušků myslela, že se rozvedli kvůli tomu, že Pitt svou ženu podváděl. Tento rozvod se řešil dlouhá léta, dokonce vznikla i trička s potisky „Tým Aniston“ a „Tým Jolie“, čímž fanoušci naznačovali svou náklonnost. Roku 2015 však Aniston řekla, že za rozvod nikdo nemůže, čímž tyto spekulace ukončila.

Dalším možným důvodem jejich rozvodu byl hereččin postoj vůči těhotenství. Herečka však později prozradila, že neodmítala těhotenství a že jednoho dne bude mít dítě, jen žádné nechtěla mít zrovna v době, kdy měla za muže Brada Pitta. Roku 2015 si vzala za muže herce Justina Therouxe, se kterým však od roku 2017 žije odděleně.

Je známo, že je demokratka, která podporovala kampaň Baracka Obamy a Hillary Clinton. Pravidelně se věnuje józe a karate. Když byla malá, tak jí byla vyvrácena dyslexie, ale nakonec jí byla v jejích dvaceti letech potvrzena.

Foto CC BY-SA 2.0 gdcgraphics, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Morning Show Alex Levy 2019 2
Friends Rachel Green 1994 2004 10

Filtr seriálů