Jennifer Beals

Jennifer Beals

Celé jméno: Jennifer Beals
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: Flashdance, The L Word, Swamp Thing

Datum narození: 19.12.1963 (59 let)

Jennifer Beals se narodila v Chicagu. Její matka pracuje jako učitelka a její otec byl nezávislým vlastníkem obchodů s potravinami. Navštěvovala soukromou školu Francis W. Parker School, kterou úspěšně dokončila. Posléze získala bakalářský titul na Yaleově univerzitě.

Jennifer odstartovala svou kariéru modelingem. V roce 1980 se jí naskytla příležitost zúčastnit se natáčení komedie Moje tělesná stráž, ve které byla vybrána do komparzu. Tato zkušenost se jí natolik zalíbila, že v ní probudila herecký zápal, který se nedal uhasit. Jennifer se otevřela kurzům herectví a divadlu.

Do širšího povědomí se dostala díky její osudové roli Alex Owensové v dramatickém filmu Flashdance. Tato role jí dokonce vynesla nominaci na Zlatý glóbus. Beals měla krásně nakročeno do filmového průmyslu, kterého se úplně zmocnila. Zahrála si ve filmech Nevěsta, Polibek upíra, Ďábel v modrém, Čtyři pokoje, Before I Fall, Kniha přežití či ve filmové adaptaci After: Polibek.

Na televizních obrazovkách se poprvé ukázala v roce 1992, kdy ztvárnila advokátku v dramatickém seriálu 2000 Malibu Road. Známá se stala díky roli Bette Porterové v seriálu The L Word, který se dva roky vysílal na stanici Showtime. V současné době se věnuje roli šerifky Lucilie Cableové v seriálu Swamp Thing.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Organized Crime Cassandra Webbová 2022 2022 1
The Book of Boba Fett Garsa Fwip 2021 2022 1
Swamp Thing Lucilia Cable 2019 2019 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů