Jennifer Carpenter

Jennifer Carpenter

Celé jméno: Jennifer Leann Carpenter
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Známé projekty: Dexter, Quarantine, Limitless

Datum narození: 7.12.1979 (38 let)

Jennifer Lean Carpenter chtěla být herečkou už od osmi let. Studovala původně na Walden Thetre Company v rodné Lousianě, ale přestoupila na newyorský Juiliard. Ještě před dokončením studií byla obsazena do broadwayského představení The Crucible, kde si zahrála po boku Liama Neesona a Laury Linney. Ta byla jejím výkonem tak okouzlena, že se přimluvila za její obsazení do hororu The Exorcism of Emily Rose. Svým výkonem v hlavní roli Emily Rose se zapsala do širšího povědomí diváků i kritiky.

Na filmovém plátně jsme ji mohli dále vidět například v remaku španělského hororu REC The Quarantine, nebo v režijním debutu Stuarta Townsenda Battle in Seattle. Role v Dexterovi je jejím první televizním projektem.


Má sestru chiropraktičku, jako malá závodně běhala přespolní běh a ráda chodila s tátou střílet. Na Silvestra roku 2008 spolu se svým seriálovým kolegou Michaelem C. Hallem utekli do Big Sur v Kalifornii a po roce a půl utajované známosti se ještě tajněji vzali.

Výběrová filmografie:

2004 – Někdo to rád blond

2004 – D.E.B.S.

2005 – V moci ďábla (the Exorcism of Emily Rose)

2007 – Vzpoura v Seattlu

2008 – Karanténa


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.