Jerry O'Connell

Jerry O'Connell

Celé jméno: Jeremiah O'Connell
Místo narození: Manhattan, New York City, USA
Známé projekty: Carter, The Big Bang Theory, Do Not Disturb

Datum narození: 17.2.1974 (50 let)

Jeremiah O'Connell je americký herec, dabér a režisér, který se narodil v Manhattanu v New Yorku Lindě a Michaelovi O'Connellovým. Má irské, italské a polské předky a vyrůstal spolu se svým mladším bratrem Charliem O'Connellem, který je taktéž herec, v Manhattanu.

Jako teenager navštěvoval přípravnou školu Professional Children's School, a dále v letech 1991–95 chodil na New York University, kde měl jako hlavní obor film. Tady studoval i psaní scénářů a věnoval se sportovnímu šermu. V roce 2009 krátce studoval právo na Southwestern Law School v Los Angeles, ale brzy jí zanechal, aby se mohl plně věnovat herecké kariéře.

Svou hereckou kariéru započal již v útlém věku. Jako dítě vystoupil v reklamě na sušenky Duncana Hinese a v jedenácti letech získal roli ve filmu Stand by Me. Dále zazářil v sitcomu My Secret Identity, kde hrál v letech 1988–91.

Kromě toho se objevil ve filmech jako Calendar Girl, Obsessed, Jerry Maguire, Body Shots, Mission to Mars, Tomcats, Scream 2 a Kangaroo Jack nebo Piranha 3D. Pamatovat si jej můžeme i ze seriálů Camp Wilder, Sliders, Crossing Jordan, Ugly Betty, Las Vegas, Eastwick, Young & Hungry nebo The Big Bang Theory. Mimo to vystupuje i v divadle, v roce 2011 se si zahrál na Broadwayi v Golden Theatre ve hře Seminar a v roce 2015 zase ve hře Living on Love.

Svůj první scénář k filmu First Daughter sepsal v roce 1999, film měl premiéru v roce 2004 a zahráli si v něm Katie Holmes a Michael Keaton. V roce 2008 hostoval Pepsi Smash Super Bowl Bash na hudební stanici VH1.

V roce 2007 si O'Connell vzal za ženu herečku a bývalou modelku Rebeccu Romijn. V prosinci následujícího roku se jim narodila dvojčata, dcery jménem Dolly Rebecca Rose a Charlie Tamara Tulip.

Foto CC BY-SA 3.0 Angela George, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Star Trek: Lower Decks Jack Ransom 2020 2023 4
The Big Bang Theory George Cooper ml. 2018 2018 2
Young & Hungry Nick Diamond 2016 2016 1

Filtr seriálů