Rebecca Romijn

Rebecca Romijn

Celé jméno: Rebecca Alie Romijn
Místo narození: Berkeley, Kalifornie, USA
Známé projekty: X-Men, Pepper Dennis, Eastwick, The Librarians

Datum narození: 6.11.1972 (51 let)

Rebecca Romijn je americká herečka, která se narodila roku 1972 v Kalifornii. Je dcerou Jaapa a Elizabeth Romijnových a díky nim je holandského a anglického původu. Na základní škole trpěla skoliózou, a to kvůli tomu, že rychle vyrostla.

Na University of California se věnovala zpěvu a během toho se také začala věnovat modelingu. Díky němu se nakonec odstěhovala do Paříže, kde žila déle než tři roky. Díky této zkušenosti pracovala pro známé značky, navštívila spoustu míst a pracovala se známými lidmi. V žebříčcích nejkrásnějších žen se často objevovala velmi vysoko.

Díky modelingu se nakonec dostala k herectví, u kterého setrvala dodnes. Mezi její první role patří rolička v sitcomu Friends, kde se objevila roku 1997. Následně se začala věnovat především akčním filmům, kde mohla ukázat to, jak ovládá bojová umění.

V akční komedii Austin Powers: Špion, který mě vojel si zahrála samu sebe, po seriálu Just Shoot Me!, kde vystupovala v letech 1999–2000 jako Adrienne Barker, se jí roku 2000 podařilo získat roli Mystique, kterou si zahrála ve filmové sérii X-Men. Zde si diváci mohli užít její tělo, protože tu herečka vystupovala téměř nahá (jen měla zakryté nejdůležitější partie).

Jako Mystique se nakonec objevila celkem ve čtyřech filmech, v pozdějších filmech ji nahradila herečka Jennifer Lawrence, která si vlastně zahrála její mladší já, protože příběh tohoto komiksového vesmíru se začal odehrávat v minulosti. Rebecca Romijn se dále objevila v akčních filmech Rollerball, Femme Fatale, Kat a Godsend.

Roku 2006 získala hlavní roli v seriálu Pepper Dennis, který však byl zrušen hned po první sérii. Poté se věnovala postavě Alexis Meade, kterou si v letech 2007–2008 zahrála v seriálu Ugly Betty. V letech 2009–2010 ztvárnila jednu z hlavních rolí v seriálu Eastwick, a to Roxie Torcoletti, nicméně i tento seriál byl zrušen po první řadě.

Co se týče filmů, znát ji můžeme dále z komedií Světák, Alibi, Vlastní cestou a Larry Gaye: Renegade Male Flight Attendant nebo thrilleru Phantom Halo. V letech 2011–2012 se věnovala seriálu NTSF:SD:SUV, kde si zahrála Jessie Nichols.

Romijn byla poměrně prokletá, co se týče seriálových rolí, protože když získala nějakou hlavní, tak byl seriál záhy zrušen. Po zkušenosti v seriálu King & Maxwell, kde si zahrála Michelle Maxwell, byla roku 2014 obsazena do vůdčí role seriálu The Librarians. Zde už dokázala konečně vydržet déle, a to celé čtyři roky, po kterých byl seriál zrušen. V The Librarians si zahrála Eve Baird.

V letech 1998–2005 byl jejím manželem herec John Stamos. V době, kdy s ním žila, si nechala profesionálně říkat jako Rebecca Romijn-Stamos, po rozvodu se však vrátila ke svému původnímu jménu Rebecca Romijn. Roku 2013 však bylo zjištěno, že se herečka stále jmenuje Rebecca Romijn-Stamos, protože si od svého rozvodu toto jméno nenechala změnit.

Nyní žije s hercem Jerrym O'Connellem, kterého si vzala roku 2007. O rok později se jim narodila dvojčata (dcery) Dolly Rebecca Rose O'Connell a Charlie Tamara Tulip O'Connell.

Jednu dobu se řešila i hereččina sexuální orientace. Když byla mladší, tak ji kromě chlapců údajně lákaly i dívky, a proto si s nějakou něco začala. Po této zkušenosti však přišla na to, že je pouze na muže.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians Eve Baird 2014 2018 4

Filtr seriálů