Jessica Stroup

Jessica Stroup

Celé jméno: Jessica Leigh Stroup
Místo narození: Anderson, Jižní Karolína, USA
Známé projekty: 90210, The Following, Iron Fist

Datum narození: 23.10.1986 (31 let)

Jessica Stroup je mladá americká herečka, která se narodila v Jižní Karolíně. Dětství strávila v Charlotte v Severní Karolíně, chodila na školy Province High School a University od Georgia. Na vysoké škole však odmítla plné stipendium, aby se mohla věnovat herectví.

Filmovému a televiznímu herectví se začala věnovat od roku 2005, když se objevila v televizní filmu Upíři. Zde ztvárnila postavu Eden. Téhož roku se objevila ještě v seriálu Unfabulous, kde si zahrála epizodní roli. Dále sbírala jen bezvýznamné role, pořádně se prosadila až roku 2007 v hororu Hory mají oči 2, kde si zahrála Amber. O rok později se objevila v dalším hororu s názvem Maturitní mejdan, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí, postavu Claire.


V letech 2007 – 2008 se objevila v pár epizodách seriálu Reaper a poté přišly pořádné role. Hned tou největší byla postava Erin Silver v seriálu 90210, kde se objevovala v letech 2008 – 2013. Její postava byla jednou z hlavních. Téhož roku se ještě stihla mihnout v seriálu True Blood, v letech 2011 a 2013 namluvila dvě různé menší postavy v seriálu Family Guy a od roku 2014 hraje Max Hardy v seriálu The Following. Tato postava je opět jednou z hlavních. Roku 2017 se objevila i v jedné z hlavních rolí seriálu Iron Fist.

Abychom nezapomněli na filmovou kariéru, tak se sluší zmínit filmy jako Informátoři, Návrat domů nebo komedie Méďa, kde ztvárnila menší vedlejší role.

Jessica aktuálně žije v Los Angeles.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.