Joan Cusack

Joan Cusack

Celé jméno: Joan Mary Cusack
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Sixteen Candles, Saturday Night Life, Working Girl, Nevěsta na útěku, Shameless,

Datum narození: 11.10.1962 (61 let)

Zasloužilá americká herečka Joan Cusack se objevila ve více než 50 filmech a na kontě má kolem 16ti televizních projektů. Za role ve filmech Working Girl a// In & Out// získala nominace na Oskara. Mezi její nejznámější filmy patří: Řekni cokoliv, Hrdina proti své vůli, Addamsova rodina 2, Dva v tom, Toy Story 2, Nevěsta na útěku, Škola ro©ku, Havajské prázdniny a mnoho dalších. Mezi lety 1985 a 1986 byla členkou komediálního sketchového pořadu Saturday Night Live.

Joan se narodila jako druhé z pěti dětí v New York City a vyrůstala v Evanstonu, Illinois. Její matka, Anna Paul, je bývalá učitelka matematiky a politická aktivistka. Její zesnulý otec, Dick Cusack, stejně jako sourozenci Ann, Bill, John a Susie, byli nebo jsou herci. Joan studovala na Wisconsinské univerzitě.

V roce 2003 podepsala spolu s bratrem Johnem rezoluci Not in My Name proti invazi v Iráku. Je vdaná za advokáta Richarda Burkea a mají syny Dylana Johna a Milese. Žijí v Chicagu.

V roce 2010 byla obsazena do seriálu Shameless jako Sheila Jackson, matka Karen Jackson. Joan nahradila herečku Allison Janney, která původně ztvárnila roli v pilotu, ale musela se role vzdát kvůli účinkování v komedii Mr. Sunshine. Za roli v Shameless (2011–2015) byla Joan třikrát nominována na cenu Emmy.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shameless Sheila Jackson 2011 2015 5

Filtr seriálů