John Corbett

John Corbett

Celé jméno: John Joseph Corbett
Místo narození: West Virginia, USA
Známé projekty: My Big Fat Greek Wedding, Sex in the City, Northern Exposure

Datum narození: 9.5.1961 (62 let)

John Joseph Corbett se narodil 9.května 1961 v Západní Virginii. Jeho rodiče pracovali v hudebním klubu. Jeho otec má irské předky a býval členem církve Svědci Jehovovy. Jeho matka je původem z Ruska a je židovka. John se od malička učil na hudební nástroje, nejvíce měl rád hru na kytaru. Po vystudování školy se odstěhoval do Kalifornie, kde rok trénoval na zkoušky na Los Angeleského šerifa, zkoušky ale neudělal. Začal chodit na kurzy kadeřnictví a herectví.

Jeho první role přišla v roce 1988. Byl obsazený do role Louise v seriálu The Wonder Years. Od roku 1990 do roku 1995 se pravidelně objevoval v seriálu Zapadákov v roli Chrise Stevense. Za svůj výkon získal nominaci na Zlatý Globus a Emmy.

Většina diváků ho ale zná ze seriálu Sex and the City, kde ztvárnil Aidana, dlouholetého přítele Carrie, svou roli si zopakoval i ve filmovém zpracování. Jeho filmová kariéra začínala být úspěšná po roce 2000. Objevil se ve filmech Moje tlustá řecká svatba, Život s Helenou nebo Nikdy to nevzdávej!. Od roku 2009 hrál po boku Toni Collette v seriálu United States of Tara, pak se objevil v komediálním seriálu Sex&Drugs&Roc­k&Roll jako Josiah „Flash“ Bacon. Nyní se věnuje jak filmové tek televizní tvorbě. Zahrál si v hororu Potichu nebo v trilogii od Netflixu Všem klukům, které jsem milovala, kde si zahrál otce Lany. Na stanici ABC ho můžeme vidět v seriálu Rebel po boku Katey Sagal.

John žije bezdětný život na svém ranči v Kalifornii po boku herečky Bo Derek, se kterou žije od roku 2002.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rebel Grady Bello 2021 2021 1
Sex and the City Aidan Shaw 2000 2004 4

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů