Johnny Galecki

Johnny Galecki

Celé jméno: John Mark Galecki
Místo narození: Bree, Belgie
Známé projekty: Roseanne, The Big Bang Theory

Datum narození: 30.4.1975 (49 let)

Johnny Galecki se narodil Američanům s evropskými kořeny. Jeho matka, Mary Lou Noon, byla finanční poradkyně a otec Richard Galecki byl členem Amerického letectva a byl umístěn v Belgii. Johnny je nejstarší ze tří sourozenců, má mladšího bratra Nicka a sestru Allison. Zpět do Ameriky se rodina přestěhovala, když byly Johnnymu tři roky.

Johnnyho kariéra odstartovala roku 1989, kdy si zahrál v National Lampoon's Christmas Vacation. O něco později se proslavil ve známém seriálu Roseanne, kde se mimo jiné objevila i Sara Gilbert, představitelka Leslie Winkleové ze seriálu The Big Bang Theory. V roce 1997 si zahrál ve filmu I Know What You Did Last Summer. V roce 2002 si zahrál ve filmu Vanilla Sky, v hlavní roli s Tomem Cruisem.

Co se seriálových rolí týče, objevil se v pilotním díle My Name Is Earl. Proslavil se v roli Leonarda Hofstadtera v sitcomu stanice CBS, The Big Bang Theory, který se vysílal od září 2007 do roku 2019. Původně se ucházel o roli Sheldona Coopera, ale Leonard mu sedne lépe. Do roku 2013 dostával Johnny za roli Leonarda 325 tisíc dolarů za epizodu, od osmé série je to rovný milión, po Jimovi Parsonsovi se tak stal druhým nejlépe placeným televizním hercem.

Dva roky chodil se svou hereckou kolegyní Kaley Cuoco, oba jsou dodnes dobrými přáteli. Je vegetarián. Hraje na violoncello. Jako teenager začal kouřit, odvykl teprve před pár lety. Johnny Galecki vlastní 150 hektarů půdy v Santa Margaritě v Kalifornii, kde má chalupu a vysázeny vinice. Od září 2018 chodí se ženou jménem Alaina Meyer.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Big Bang Theory Leonard Hofstadter 2007 2019 12

Filtr seriálů