Jon Cryer

Jon Cryer

Celé jméno: Ray Park
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Two and a Half Men, Supergirl, Partners

Datum narození: 16.4.1965 (59 let)

Jon Cryer měl vždy předpoklady k herectví, jeho otec byl herec, zpěvák a producent, jeho matka se rovněž pohybovala ve filmovém průmyslu, byla skladatelka, herečka a také zpěvačka. Jon Cryer se tak rozhodl již ve dvanácti letech, že bude hercem, což se mu nakonec úspěšně povedlo. Jeho první role byla ve filmu Žádná maličkost z roku 1984.

Jon Cryer se nejvíce proslavil rolí Alana Harpera v seriálu Two and a Half Men, kde hrál ve všech dvanácti sérií i po nuceném odchodu Charlieho Sheena, hlavní hvězdy seriálu, která ale měla temnou minulost, problémy s drogy a hlavně si začala dělat srandu i z tvůrců, což nebylo tolerováno. Dlouho se řešilo, co se se seriálem stane, ale naštěstí pak pokračoval.

Charlie Sheen se plánoval vrátit a chtěl, aby společně s Jonem Cryerem znovu hráli spolu v novém seriálu The Harpers, který ale nakonec nikdy nevznikl. Naštěstí i po skončení seriálu Jon Cryer dokázal, že je dobrým a zkušeným hercem a neumí pouze hrát komediální role. V roce 2019 byl obsazen do seriálu Supergirl, kde hraje ikonického padoucha Lexe Luthora.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Lex Luthor 2019 2020 2
NCIS Cyril Taft 2015 2016 1

Filtr seriálů