Supergirl
73/100 - 135×

Supergirl

Supergirl je mladá dívka Kara Zor-El, která se narodila na planetě Krypton. Podobně jako její bratranec Superman, tak i ona spadla na Zemi, kde se jí ujala jiná rodina a to rodina Danverů, kteří se o ni začali starat a vychovali ji. Kara na sobě postupem času začala objevovat podivné schopnosti, které jsou totožné se schopnosti jejího bratrance Supermana.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | CBS, CW | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Melissa Benoist (Kara Danvers), David Harewood (J'onn J'onzz), Calista Flockhart (Cat Grant), Chyler Leigh (Alex Danvers), Mehcad Brooks (James Olsen), Jeremy Jordan (Winn Schott), David Harewood (Hank Henshaw), Laura Benanti (Alura Zor-El), Julie Gonzalo (Andrea Rojas), Laura Benanti (Astra), Grant Gustin (Barry Allen), Sam Witwer (Ben Lockwood), Tyler Hoechlin (Clark Kent), Helen Slater (Eliza Danvers), Andrea Brooks (Eve Teschmacher)

Lex Luthor

Lex Luthor

Bratr Leny, který nesnáší Supermana, Supegirl a všechny mimozemšťany.

Sezóny 2
2019 - 2020

Lex Luthor nikdy neměl v lásce mimozemšťany a vždy se to pokoušel dávat hlasitě najevo. Není tedy divu, že jedním z jeho největších nepřátel byl právě Clark Kent, o kterém dlouho věděl, že je ve skutečnosti Superman. Lex vyrobil nespočet zbraní, aby muže z oceli dostal, ale to se mu nikdy nepovedlo. Právě naopak – Lex byl uvězněn Supermanem do vězení, ještě předtím se ale pokusil zabít Jamese Olsena.

Lexe Luthora ovšem nezastavilo ani vězení, protože už i tam vymýšlel plán, jak se z něj dostat a jak pomalu ovládat National city. Jelikož ale Superman opustil planetu a nepředstavoval pro Lexovy plány již žádné ohrožení, Lex se spíše zaměřil na Supergirl, která je mnohem aktivnější. Lex dokázal ovládnout klona Supergirl, Red Daughter, ze které si vytvořil svou vlastní zbraň pro hromadné ničení.

Luthor několikrát zmanipuloval svou vlastní sestru Lenu, zblbnul její asistentku Eve Teschmacher a dokonce i nový prezident USA Baker pracuje pro Lexe Luthora. Když se Supergirl pokoušela něco proti Lexovi podniknout, Lex byl vždy několik kroků před ní. Zkrátka jeho chytrost a připravenost mu dovolila vždy dívku z oceli porazit. V posledním souboji se ale proti Lexovi spojí snad všichni dobří lidé a mimozemšťani.

Foto: CBS, CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Jako přiznám, že sem z volby herce měl příšernej strach, takže moje nulový očekávání mu asi trochu pomohlo … ale teď si neumim představit lepší volbu!

Bohužel člověk s jeho charismatem a schopnostma má tu ošklivou vlastnost, že si veškerej čas ukradne pro sebe a většina ostatních postav pak trochu připomíná cvičený tuleně v cirkusu. :-/

15.4.2021 | 0:58:47
letoskar

Takhle.. Lex je velice dobrá postava, ale ne v supergirl. Lex je padouch v supermanovi, v supergirl nemá co dělat, tady je strašně špatně napsaný a po té jak ho oživili šel celý seriál do kytek. :/

5.9.2020 | 12:48:01
Lex Luthor

Lex je super Zippy ho hraje dobře konečně pořádný padouch

14.5.2020 | 20:24:34
tominotomino

Strašně otravná postava a herec taky.

webmaster
20.3.2020 | 20:07:11
bulik55

Super postava a hraje ji super herec :D Zippy!!

15.5.2019 | 18:17:20
tom99

Dobrá postava a dobře napsaná. Škoda, že se objevuje tak málo :-(

webmaster, grafik
14.5.2019 | 17:31:19
CoRnDuCK

Spasitel série.

14.5.2019 | 14:19:58

Aktualizace postav

V průběhu celé čtvrté a páté sezóny budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně je nezapomeňte všechny ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Nicole Maines: Pokusím se svými čarovnými pohyby nekopírovat Scarlet Witch z WandaVision

Jelikož Melissa Benoist plní mateřské povinnosti, pozornost se upíná na postavy a herce, kteří se v minulosti z tak velkého zájmu radovat nemohli. Jednou z nich je například Nicole Maines, kterou v šesté řadě čekají velké věci. Herečka sledovala seriál WandaVision a všimla si něčeho zajímavého.

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama