Thomas Lennon

Thomas Lennon

Celé jméno: Thomas Patrick Lennon
Místo narození: Oak Park, Illinois, USA
Známé projekty: Reno 911!, Znovu 17, The Odd Couple

Datum narození: 9.8.1970 (53 let)

Thomas Lennon je americký herec, který se narodil v Oak Parku ve státě Illinois. Je synem Timothyho a Kathleen Lennonových, kteří jsou skotského a irského původu. Vzdělával se na Oak Park and River Forest High School, nicméně poté, co poznal herečku Kerri Kenney, společně nastoupili na New York University, kde se stali součástí komediální společnosti The New Group.

Na začátku své kariéry vystupoval v divadlech a seriálech, ale postupem času pronikl i do filmů a dabování animovaných postav. První role v televizi se dočkal roku 1992, nicméně výrazněji vystupoval až v komediálním pořadu The State, kde působil v letech 1993–1995.

Následně vystupoval jako Meredith Laupin ve Viva Variety, krátce se objevil i v sitcomu Friends jako Randall a roku 2002 působil v seriálu MDs jako Chester E. Donge. Brzy po přelomu století začal získávat i větší filmové role, zahrál si například ve snímcích Rozvod po francouzsku, Mužská záležitost, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Policajti z Rena a Znovu 17. Od roku 2003 je součástí komediálního pořadu Reno 911!

Ve druhém desetiletí 21. století měl vedlejší role v seriálech How I Met Your Mother, Burning Love, Sean Saves the World, Another Period, Lethal Weapon a Santa Clarita Diet. V letech 2015–2017 si zahrál jednu z hlavních rolí seriálu The Odd Couple, kde se objevil jako Felix Unger. Vidět jsme ho mohli i v seriálu Supergirl, kde si střihl Mxyzptlka.

V poslední době se hojně věnuje dabování animovaných postav, zaslechnout jsme ho mohli například v seriálech Planet Sheen, Dawn of the Croods, Archer, Bob's Burgers, Where's Waldo? a American Dad! Zároveň měl i větší filmové role ve snímcích Zkažená úča, Co ty jsi za číslo?, Jak porodit a nezbláznit se, Souboj s Antikristem, Dítko z pekla, Monster Trucks, Pottersville, Paříž 15:17 a Puppet Master: The Littlest Reich.

Herec bydlí v Los Angeles, kde žije se svou manželkou, herečkou Jenny Robertson. S tou má od roku 2009 syna Olivera. Má sestru Meggan Lennon a ve svém volném čase se věnuje psaní knih.

Foto CC BY-SA 2.0 Red Carpet Report on Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Supergirl Mxyzptlk 2020 2020 1
How I Met Your Mother Klaus 2012 2012 1

Filtr seriálů