Julian McMahon

Julian McMahon

Celé jméno: Julian Dana William McMahon
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, USA
Známé projekty: Profiler, Charmed, Fantastická čtyřka, Nip/Tuck, Runaways

Datum narození: 27.7.1968 (55 let)

Julian McMahon je známý herec, který se roku 1968 narodil v Austrálii. Jeho otcem je sir William McMahon, australský politik a jednu dobu i premiér, zatímco jeho matkou je lady Sonia McMahon, známá módní ikona. Má celkem dva sourozence, kterými jsou sestry Melinda a Deborah, přičemž Melinda je starší než on.

Po svým rodičích má anglické a irské kořeny. Studiu se věnoval v rodné Austrálii, konkrétně je důležité zmínit jeho studium práva na University of Sydney a studium ekonomie na University of Wollongong, nicméně vzdělávání ho moc nebralo, a proto se dal na modeling. Znám byl především po Evropě, protože se dokázal prosadit v Milánu, Londýnu, Římu a Paříži.

Po účasti na různých reklamách (především se prosadil díky reklamě na džíny) si ho všimli televizní a filmoví producenti, kteří mu nabídli první role. Julian původně neměl vůbec v plánu být hercem, nicméně nabídky přijal. A my už nyní víme, že udělal dobře.

Kariéru tedy zahájil roku 1989, a hned jedna z jeho prvních rolí byla velkého rázu. V letech 1990–1991 se totiž objevil v nekonečném australském seriálu Home and Away, kde si zahrál Bena Luciniho. Po menší roli v seriálu Another World se mu podařilo získat roli v seriálu Profiler, kde si v letech 1996–2000 zahrál jednu z hlavních postav, a to detektiva Johna Granta.

Ihned poté získal další velkou roli, v letech 2000–2005 se objevil v seriálu Charmed, kde ztvárnil populárního půldémona Colea Turnera. V té době se však začínal prosazovat ve filmech. Po vedlejší roli ve filmu Jiný den si roku 2005 zahrál hlavního padoucha filmu Fantastická čtyřka, kde se objevil jako Doctor Doom. Tuto postavu si zopakoval i v pokračování z roku 2007.

Mezi jeho další filmové projekty patří Předtucha, Red, Žraločí invaze, Nezahrávej si s ohněm, Špionáž a Monster Party. Známější jsou však jeho další seriálové role. V letech 2003–2010 se pravidelně objevoval v seriálu Nip/Tuck, kde hrál Dr. Christiana Troye, jenž patřil mezi hlavní postavy.

V menších rolích jsme ho mohli vidět v seriálech Full Circle, Hunters a Dirk Gently's Holistic Detective Agency. V letech 2017–2018 se objevoval v seriálu Runaways, kde hrál padoucha jménem Jonah. V roce 2019 začal působit v seriálu FBI: Most Wanted, kde hraje ústřední postavu Jesse LaCroixe.

Když se Julian vzdal studia na vysoké škole, tak z toho jeho rodiče nebyli moc nadšení, protože očekávali, že půjde ve stopách své rodiny. Julian zároveň jednou prozradil, že svou matku má sice rád, nicméně se k němu někdy chovala velmi děsivě ve smyslu, že na něj byla tvrdá.

V letech 1994–1995 byla jeho manželkou herečka Dannii Minogue, se kterou se poznal na natáčení seriálu Home and Away. Jeho druhou manželkou byla herečka Brooke Burns, se kterou žil v letech 1999–2002. Mají spolu dceru Madison Elizabeth McMahon. Nyní žije s Kelly Paniagua, kterou si vzal roku 2014.

Foto CC BY-SA 2.0 Danny Casillas, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
FBI: Most Wanted Jess LaCroix 2020 2022 3
Runaways Jonah 2017 2018 2
Childhood's End Rupert Boyce 2015 2015 1
Charmed Cole Turner 2000 2005 4

Filtr seriálů