Justin Hartley

Justin Hartley

Celé jméno: Justin Scott Hartley
Místo narození: Knoxville, Illinois, USA
Známé projekty: Mistresses, Smallville, This Is Us

Datum narození: 29.1.1977 (47 let)

Justin Hartley je americký herec, který se narodil v Knoxville. Vystudoval historii a divadelnictví na University of Illinois at Chicago. Je velkým sportovním nadšencem, baví ho především basketball a wrestling. Je šťastně ženatý a s herečkou Lindsay Korman, s níž se seznámil díky soap opeře Passions, kde se herec taktéž několikrát objevil. Společně mají jednu dceru, o kterou se starají ve střídavé péči, neboť v roce 2012 se cesty obou herců rozešly ve vzájemném respektu. O pět let později se Hartley oženil s herečkou Chrishell Stause, s níž se v roce 2021 rozvedl.

Hartley začínal u drobných rolí, ale nejvíce ho proslavila role Olivera Queena, který se pravidelně objevoval v komiksovém seriálu Smallville. Ještě před svým komiksovým debutem se ucházel o ztvárnění Aquamana v projektu s pracovním názvem Mercy Reef, který nedostal objednávku na celou sérii a po pilotní epizodě byl zrušen. Herec si rovněž vyzkoušel napsat scénář pro epizodu Sacrifice a díky Smallville se nakrátko usadil do režisérského křesla.

Posléze odešel do dramatického seriálu Emily Owens M.D., kde si zahrál po boku Mamie Gummer. Stanice CW odvysílala pouhou jednu sérii, než seriál zrušila. Následně si zahostoval v seriálech Revenge, Chuck, Castle a Hart of Dixie. Štěstí vyzkoušel u ABC po boku Anna Camp, jenže připravovaný projekt se nedočkal zelené.

Pak přišlo Hartleyho úspěšné období. V roce 2014 se připojil k hlavnímu ansámblu seriálu Mistresses (US), kde si zahrál plastického chirurga Scotta Trosmana. O rok později získal hlavní roli v rodinném drama This Is Us, kde dlouhých šest let hrával Kevina Pearsona. Za Kevinovo ztvárnění si vysloužil šest nominací na různé herecké ceny. Po skončení This Is Us se pustil do vývoje seriálové adaptace knihy The Never Game od spisovatele Jefferyho Deavera, kde figuroval jako výkonný producent a zhostil se titulní herecké role. Pilotní díl si objednala stanice CBS.

Na filmovém plátně exceloval ve filmech Jarní prázdniny, A Way with Murder, The Challanger, Another Time, Red Canyon, Race You to the Bottom, Another Time, Little, The Hunt nebo v The Exchange. V roce 2021 propůjčil hlas Clarkovi Kentovi v animáku Injustice.

Foto CC BY 2.0 sean.koo, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
This Is Us Kevin Pearson 2016 2019 3
Mistresses (US) Scott 2014 2016 3

Filtr seriálů