Kelli Giddish

Kelli Giddish

Celé jméno: Kelli Giddish
Místo narození: Cumming, Georgia, USA
Známé projekty: All My Children, Chase, Law & Order: Special Victims Unit

Datum narození: 13.4.1980 (44 let)

Kelli Giddish se narodila v Cummingu v Georgii. Má bratra jménem Eli. Její dědeček v ní vyvolal zájem o herectví, když ji vzal do divadla Fox v Atlantě. Během střední školy byla i dobrou atletkou a členkou softballového týmu. Vystudovala University of Evansville v Indiáně, kde studovala divadelní umění.

Mezi lety 2005–2007 hrála Dianu Henryovou v soap opeře All My Children. Poté se objevila v thrillerovém filmu Death in Love (2008), který měl premiéru na Filmovém festivalu v Sundance; a zahrála si roli Courtney v web seriálu The Burg. Poté byla obsazena do pilotního dílu Past Life, kde hrála doktorantku psychologie a kognitivního výzkumu. Seriál se sice dostal na obrazovky, ale hned po druhém díle byl zrušen.

Od podzimu 2010 hrála ústřední postavu, členku amerických šerifů Annie Frostovou, v procedurálním seriálu Chase. Giddish byla sice velmi chválena za její herecký výkon, ale seriál byl po první řadě zrušen.

27. června 2011 bylo oznámeno, že se přidá k hlavnímu obsazení Law & Order: Special Victims Unit ve třinácté řadě spolu s Danny Pinem a nahradí tak Christophera Meloniho, který ze seriálu odchází. Svůj debut jako det. Amanda Rollinsová měla v premiérovém díle 13. řady. Od té doby v seriálu hraje.

Foto: CC BY 2.0 jen, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Special Victims Unit Amanda Rollinsová 2011 2023 12

Filtr seriálů