Kevin Weisman

Kevin Weisman

Celé jméno: Kevin Glen Weisman
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Alias, Hello Ladies, Scorpion

Kevin Weisman je americký filmový, televizní a divadelní herec, který se narodil do židovské rodiny v Los Angeles v Kalifornii. Už jako malý se začal zajímat o herectví, když se podílel na místních divadelních festivalech. Vystudoval Kalifornskou univerzitu, prestižní školu divadla, filmu a televize, a také studoval v newyorském Circle in the Square Theatre. Je také jedním ze zakladatelů divadelní společnosti Buffalo Nights Theater Company

Za svůj výkon ve Villon, který měl premiéru v divadlu Odyssey v Los Angeles, byl nominován na cenu nejlepšího hlavního herce. Mezi divadelní hry, ve kterých jsme ho mohli spatřit s divadelní společností, kterou založil, patří Anatol, Apollo of Bellac, Madman and the Nun, The Firebugs, Suburban Motel, Hope on the Range, Incident at Vichy, Salome a Sophistry. Kromě toho se objevil také v hrách 'Tis Pity She's a Whore, The Greeks, The Goldoni Trilogy a Dinner with Friends.


V televizi se objevil v seriálech Goliath, Alias, Hello Ladies a Better Call Saul. V seriálu The Blacklist ztvárnil Dr. Jeffreyho Maynarda a v seriálu Scorpion jsme ho mohli vidět jako Raye Spiewacaka. Dále ztvárnil Todda ErlichePerception a zahrál si také Ansona StokeseThe X-Files nebo Mr. BlondeaAwake.

Dále se objevil v seriálech jako Buffy the Vampire Slayer, Roswell, E.R, Frasier, JAG, The Pretender, The Drew Carey Show, Pauly, Just Shoot Me, Chuck, Miami Medical, Ghost Whisperer, Moonlight, Awake, Fairly Legal, Felicity, Human Target, The Forgotten, The Glades, CSI, CSI: Miami, CSI: NY, Fringe a October Road. Herce jsme mohli dále vidět ve filmu The Trust, Clerks II, Flipped a The Illusion. Objevil se také v Celebrity Poker Showdown.

V roce 2004 se podílel na první národní televizní reklamní kampani, která podporuje židovské federace zahrnující filmové a televizní osobnosti oslavující jejich židovské dědictví a prosazující židovskou komunitu. V roce 2005 si vzal za ženu Jodi Tanowitz.

Foto CC BY-SA 3.0 Blu3d, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů