Kevin Weisman

Kevin Weisman

Celé jméno: Kevin Glen Weisman
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Alias, Hello Ladies, Scorpion, Runaways

Datum narození: 29.12.1970 (53 let)

Kevin Weisman je americký filmový, televizní a divadelní herec, který se narodil do židovské rodiny v Los Angeles v Kalifornii. Už jako malý se začal zajímat o herectví, když se podílel na místních divadelních festivalech. Vystudoval Kalifornskou univerzitu, prestižní školu divadla, filmu a televize, a také studoval v newyorském Circle in the Square Theatre. Je také jedním ze zakladatelů divadelní společnosti Buffalo Nights Theater Company

Za svůj výkon ve Villon, který měl premiéru v divadlu Odyssey v Los Angeles, byl nominován na cenu nejlepšího hlavního herce. Mezi divadelní hry, ve kterých jsme ho mohli spatřit s divadelní společností, kterou založil, patří Anatol, Apollo of Bellac, Madman and the Nun, The Firebugs, Suburban Motel, Hope on the Range, Incident at Vichy, Salome a Sophistry. Kromě toho se objevil také v hrách 'Tis Pity She's a Whore, The Greeks, The Goldoni Trilogy a Dinner with Friends.

Herec má na svém kontě spoustu seriálových rolí. Jeho největší je postava Marshalla Flinkmana, kterého ztvárnil v letech 2001–2006 v seriálu Alias. Poté se objevil například ve vedlejších rolích seriálů Hello Ladies, The Blacklist a Goliath.

Na svém kontě má pochopitelně velké množství epizodních rolí. Zmiňme například, že si zahrál v seriálech Buffy the Vampire Slayer, Better Call Saul, The X-Files a Awake. V letech 2015–2017 se prosadil jako Ray Spiewack v seriálu Scorpion a v letech 2017–2019 jsme ho mohli vidět jako vědce Dalea Yorkese v seriálu Runaways,

V roce 2004 se podílel na první národní televizní reklamní kampani, která podporuje židovské federace zahrnující filmové a televizní osobnosti oslavující jejich židovské dědictví a prosazující židovskou komunitu. V roce 2005 si vzal za ženu Jodi Tanowitz. S ní má dvě děti, přičemž pár se roku 2011 rozvedl.

I když se rozvedl se svou manželkou, tak s ní udržuje dobrý vztah a někdy se společně starají o své děti. Herec má tři sestry, již 20 let cvičí jógu a je vegan.

Foto CC BY-SA 3.0 Blu3d, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Dale Yorkes 2017 2019 3
Scorpion Ray Spiewack 2015 2017 3

Filtr seriálů