Kieran O'Reilly

Kieran O'Reilly

Celé jméno: Kieran Mark O'Reilly
Místo narození: Dublin, Irsko
Známé projekty: Love/Hate, Vikings

Datum narození: 3.9.1979 (44 let)

Kieran O'Reilly je irský muzikant, herec, producent a scenárista, který se narodil roku 1979. Narodil se a vyrůstal v Dublinu, kde se vzdělával na St. Kilians National School. Po škole se dal na dráhu policejního důstojníka, přičemž delší dobu pracoval v utajení, aby dopadl drogové dealery.

Jeho kariéra však po roce 2010 nabrala nečekaný směr. Ve své práci byl opravdu dobrý, údajně se podílel minimálně na 500 vyšetřováních, ale najednou se začal zajímat o herectví, ve kterém se nakonec dokázal prosadit.

První větší roli získal v letech 2013–2014, kdy byl obsazen do seriálu Love/Hate jako detektiv Ciaran. Dalšího policistu si následně zahrál v minisérii Rebellion, kde se roku 2016 objevil jako kapitán Robert Barton. Jeho zatím největší rolí je postava Vikinga Bělovlase, kterého si v letech 2017–2020 zahrál v seriálu Vikings.

Kromě dráhy policisty a herce se také delší dobu zaměřuje na hudbu. Roku 2003 se přidal k hudební skupině Doris, ve které figuroval jako bubeník. Následně roku 2010 založil skupinu White McKenzie, pro kterou zpíval a psal písně. Poté ještě založil skupinu Hail The Ghost, která vznikla roku 2014.

Herec se dále věnuje i sportu, v minulosti například běhal závodně nebo boxoval. Aktuálně se však více věnuje již zmiňované hudbě, jeho posledním počinem je singl Broken Wings, který napsal a nazpíval společně s herečkou Raggou Ragnars, se kterou se zná díky seriálu Vikings, kde si oba zahráli.

Foto CC BY-SA 4.0 Supadog, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Bělovlas 2017 2020 2

Filtr seriálů