Klára Issová

Klára Issová

Celé jméno: Klára Issová
Místo narození: Praha, Československo
Známé projekty: Indiánské léto, Grandhotel, Legends

Datum narození: 26.4.1979 (45 let)

Klára Issová se narodila 26. dubna 1979 české matce a syrskému otci. Studovala pražskou konzervatoř, kterou dokončila v roce 1999. Svou první významnou filmovou roli dostala již ve svých šestnácti letech, když si ji režisér Saša Gedeon vybral do role Kláry pro svůj film Indiánské léto. Tato role vynesla Kláře první nominaci na Českého lva za vedlejší roli, kterou však neproměnila. Tohoto ocenění se dočkala roku 1998, kdy ho získala díky roli ve filmu Nejasná zpráva o konci světa. I přes další dvě nominace za filmy Anděl Exit a Grandhotel, nyní již za hlavní roli, zatím dalšího Lva nezískala. Kláru můžeme také znát díky roli Panny Marie v pohádkách Jiřího Stracha Anděl Páně a Anděl Páně 2. Spolu s Táňou Pauhofovou pak byla hlavní hvězdou ztřeštěné koprodukční komedie Všechno nebo nic.

Jako jedna z mála českých hereček je Klára obsazována i do zahraničních filmů a seriálů. V roce 1999 se například objevila v kanadském te­levizním filmu natáčeném i v České republice Joan of Arc, kde se mohla setkat s takovými hereckými legendami jako Jacqueline Bisset nebo Peter O’Toole. Zahrála si i ve filmu Chronicles of Narnia: Prince Caspian, který se taktéž z části natáčel u nás. Pro potřeby tohoto fantasy díla byla zohavena k nepoznání. Objevila se však i v zahraničních seriálech, a to ve francouzsko-německém televizním seriálu Crossing Lines nebo v americkém seriálu Legends, jehož hlavní hvězdou je Sean Bean. Roku 2015 hrála Máří Magdalenu v biblickém filmu Killing Jesus, kde se potkala s Rufusem Sewellem. V neposlední řadě se objevila také v životopisném seriálu National Geographic Genius, který vyprávěl Einsteinův příběh.

Klára Issová je taktéž divadelní herečkou, a její divadelní kariéra je nejvíce spjata s divadlem Pod Palmovkou. Její sestřenice Martha je taktéž známou českou herečkou.

Autor profilu: @marconero

Foto: Twitter Kláry Issové


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends Ilyana Crawford 2015 2015 1

Filtr seriálů