Laura Prepon

Laura Prepon

Celé jméno: Laura Helene Prepon
Místo narození: Watchung, New Jersey, USA
Známé projekty: That '70s Show, Orange Is the New Black

Datum narození: 7.3.1980 (44 let)

Laura Prepon je americká herečka, která se narodila roku 1980 ve Watchungu. Jejími rodiči jsou Michael a Marjorie Preponovi a má celkem čtyři starší sourozence – bratra Brada a sestry Danielle, Jocelyn a Stephanie. Její otec zemřel v průběhu operace srdce v době, kdy bylo Lauře 13 let.

Vzdělávala se na Watchung Hills Regional High School, kde ji bavilo hraní, tancování i sportování. Než začala studovat herectví v Total Theatre Lab v New Yorku, byla modelkou, která cestovala po celém světě.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1998, kdy získala roli Donny Pinciotti v seriálu That '70s Show. Její postava tu patřila mezi hlavní a roli se věnovala až do roku 2006, kdy seriál skončil. Během toho se objevila například ve filmech Ulejváci, Lightning Bug, The Pornographer: A Love Story, Come Early Morning a Bestie Karla.

Následně získala velkou roli v seriálu October Road, kde se objevovala v letech 2007–2008 jako Hannah Daniels. Chvíli jsme si ji mohli užít i v sitcomu How I Met Your Mother, kde si zahrála Karen. Poté si roku 2012 střihla roli Chelsea Newman v seriálu Are You There, Chelsea?

Její jednoznačně největší a nejznámější rolí je postava Alex Vause, kterou si v letech 2013–2019 zahrála ve všech řadách seriálu Orange Is the New Black. Během toho se stihla objevit například ve filmech Dívka ve vlaku a Hrdina až do konce.

V letech 1999–2007 chodila s hercem Christopherem Mastersonem, jenž je bratrem herce, který s ní hrál v seriálu That ‘70s Show. Následně několik let randila s hercem Scottem Michaelem Fosterem, ale s tím přestala chodit roku 2013.

Její osudovou láskou se nakonec stal známý herec Ben Foster, kterého si vzala roku 2018. Ještě před svatbou se jim narodila dcera Ella a po svatbě se jim roku 2020 narodil syn. Obě děti jsou vychovávány scientologicky, protože herečka vyznává toto hnutí.

Díky svým rodičům má ruské, irské, anglické a německé předky. Jejím nejoblíbenějším hercem je Harrison Ford a od roku 2018 má svůj vlastní kanál na YouTube.

Foto CC BY-SA 4.0 Giliveira, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Orange Is the New Black Alex Vause 2013 2019 7
How I Met Your Mother Karen 2009 2010 2

Filtr seriálů