Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 223×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Alex Vause

Alex Vause

Alex je rázná žena, která vždy bojovala sama za sebe. Je odsouzená za obchodování s drogami a svůj trest si odpykává ve stejné věznici, do které se dostane i Piper. Je nezávislá a nedruží se do žádných spolků, ani si nevytváří velké kamarádství s ostatními.

Sezóny 7
2013 - 2019

Knižní předloha postavy: Nora
Reálná předloha postavy v knize: Catherine
Obvinění: distribuce drog
Trest: neznámo, v druhé sérii propuštěna na svobodu
Práce ve věznici: prádelna
Přezdívky:
Al ( od Piper)
Vause

Vztahy:
Piper Chapman – bývalá přítelkyně
Fahri – spojka drogového kartelu

Rodina:
Diane Vause – matka
Lee Burley – otec

Minulost


Alex měla těžké mládí. Vyrůstala ve velmi chudých poměrech pouze s matkou. Otce vyhledala až v dospělosti a její pozitivní představy o něm se rozplynuly. Díky tomuto setkání se ale seznámila s významným člověkem drogového kartelu a stala se nedílnou součástí skupiny. Zjistila, že v něčem umí být úspěšná, bohužel její umění nebylo beztrestné. Její životní láskou se stala Piper, poté, co ji potkala v jednom baru. Velmi rychle se do ní zamilovala a začaly spolu trávit hodně času.

1. série


Alex je uvězněná v nápravném středisku Litchfield. Rozhodně pro ni není překvapením, že se tam setká se svojí životní láskou, Piper. Chce ji konfrontovat a vysvětlit jí spoustu věcí, ale Piper je odhodlaná si ji k sobě nepustit. Alex ale stále chová k Piper city a ty brzy opět vyplavou na povrch. Rozhodně je ta, kdo je z této dvojice citlivější a víc zainteresovanější a to ji ve vztahu přináší nevýhodu, protože vždy skončí se zlomeným srdcem.

2. série


Alex je převezena do Chicaga, aby svědčila u soudu proti svému bývalému bossovi. Klade na srdce i Piper, která skončila v Chicagu také, aby zapřela to, že se s tímto mužem kdy setkala. Piper zprvu chce vše přiznat, ale na poslední chvíli si to rozmyslí a vyhoví Alex. Ta ale nečekaně obrátí a na radu svého právníka svého bývalého šéfa udá. Za to je propuštěna na svobodu. Bohužel ale nedopadlo nic dle očekávání. Žalovaný mafián se dostal na svobodu a chce se Alex pomstít za to, že ho práskla. Piper se snaží z vězení vymyslet cestu, jak Alex ochránit, i když ji zradila. Jediné, co ji napadne je, dostat Alex zpátky za mříže.

a zde se můžeme těšit na třetí sérii :)

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HolyTrue

Odporná zákeřná mrcha.

6.4.2021 | 13:53:22
TheSeventy

Úplně na začátku jsem ji hrozně nesnášela a bytostně mi vadila, ale pak už to bylo lepší. Ale stejně mi občas vadilo její uvažování a rozhodnutí.

16.2.2021 | 12:20:02
ellie88

Alex naprosto zbožňuju <3 <3 <3

25.3.2020 | 23:26:52
Tralery

Nevadí mi, ale přijde mi, jako by tam většinou byla jen tak navíc. Ve vězení se děje spousta zajímavých věcí, které zahrnují spoustu ostatních postav, a ona je tam vždy tak jako stranou se svojí malou, dějovou linkou, ve které řeší pouze svůj vztah s Piper.

21.3.2019 | 17:20:34
Wertcha

Alex je zvláštní, asi velice dobře zahraná postava. Ale nějak mi nesedí, není mi úplně sympatická. Ale když o ní tak přemýšlím, je vlastně dost zajímavá…

15.8.2018 | 8:04:23
Denny23

Za mě společně s Piper nejlepší :-)

23.12.2017 | 3:25:06
M.Heaven

Je mi nesympatická od samého začátku.

29.6.2017 | 12:49:45
arthurcz

Kdybych se byl býval narodil jako děvče, určitě bych pak toužila být jako tato naprosto geniálně boží lesba…

17.3.2017 | 10:19:23
Jelli Mann

Přijde mi taková kobiloidní ale jinak vcelku ujde. Jo hlas má takovej podmanivej líbí se mi.

11.10.2016 | 13:31:24
Messpeerless

Moc jí nemusím.

26.6.2016 | 8:32:33
1

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama