Orange Is the New Black (Holky za mřížemi) Alex Vause

Alex Vause

Alex Vause

Alex je rázná žena, která vždy bojovala sama za sebe. Je odsouzená za obchodování s drogami a svůj trest si odpykává ve stejné věznici, do které se dostane i Piper. Je nezávislá a nedruží se do žádných spolků, ani si nevytváří velké kamarádství s ostatními.

Sezóny 4
2013 -

Knižní předloha postavy: Nora
Reálná předloha postavy v knize: Catherine
Obvinění: distribuce drog
Trest: neznámo, v druhé sérii propuštěna na svobodu
Práce ve věznici: prádelna
Přezdívky:
Al ( od Piper)
Vause

Vztahy:
Piper Chapman – bývalá přítelkyně
Fahri – spojka drogového kartelu


Rodina:
Diane Vause – matka
Lee Burley – otec

Minulost


Alex měla těžké mládí. Vyrůstala ve velmi chudých poměrech pouze s matkou. Otce vyhledala až v dospělosti a její pozitivní představy o něm se rozplynuly. Díky tomuto setkání se ale seznámila s významným člověkem drogového kartelu a stala se nedílnou součástí skupiny. Zjistila, že v něčem umí být úspěšná, bohužel její umění nebylo beztrestné. Její životní láskou se stala Piper, poté, co ji potkala v jednom baru. Velmi rychle se do ní zamilovala a začaly spolu trávit hodně času.

1. série


Alex je uvězněná v nápravném středisku Litchfield. Rozhodně pro ni není překvapením, že se tam setká se svojí životní láskou, Piper. Chce ji konfrontovat a vysvětlit jí spoustu věcí, ale Piper je odhodlaná si ji k sobě nepustit. Alex ale stále chová k Piper city a ty brzy opět vyplavou na povrch. Rozhodně je ta, kdo je z této dvojice citlivější a víc zainteresovanější a to ji ve vztahu přináší nevýhodu, protože vždy skončí se zlomeným srdcem.

2. série


Alex je převezena do Chicaga, aby svědčila u soudu proti svému bývalému bossovi. Klade na srdce i Piper, která skončila v Chicagu také, aby zapřela to, že se s tímto mužem kdy setkala. Piper zprvu chce vše přiznat, ale na poslední chvíli si to rozmyslí a vyhoví Alex. Ta ale nečekaně obrátí a na radu svého právníka svého bývalého šéfa udá. Za to je propuštěna na svobodu. Bohužel ale nedopadlo nic dle očekávání. Žalovaný mafián se dostal na svobodu a chce se Alex pomstít za to, že ho práskla. Piper se snaží z vězení vymyslet cestu, jak Alex ochránit, i když ji zradila. Jediné, co ji napadne je, dostat Alex zpátky za mříže.

a zde se můžeme těšit na třetí sérii :)

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TheSeventy

Úplně na začátku jsem ji hrozně nesnášela a bytostně mi vadila, ale pak už to bylo lepší. Ale stejně mi občas vadilo její uvažování a rozhodnutí.

16.2.2021 | 12:20:02
ellie88

Alex naprosto zbožňuju <3 <3 <3

25.3.2020 | 23:26:52
Tralery

Nevadí mi, ale přijde mi, jako by tam většinou byla jen tak navíc. Ve vězení se děje spousta zajímavých věcí, které zahrnují spoustu ostatních postav, a ona je tam vždy tak jako stranou se svojí malou, dějovou linkou, ve které řeší pouze svůj vztah s Piper.

21.3.2019 | 17:20:34
Wertcha

Alex je zvláštní, asi velice dobře zahraná postava. Ale nějak mi nesedí, není mi úplně sympatická. Ale když o ní tak přemýšlím, je vlastně dost zajímavá…

15.8.2018 | 8:04:23
Denny23

Za mě společně s Piper nejlepší :-)

23.12.2017 | 3:25:06
M.Heaven

Je mi nesympatická od samého začátku.

29.6.2017 | 12:49:45
arthurcz

Kdybych se byl býval narodil jako děvče, určitě bych pak toužila být jako tato naprosto geniálně boží lesba…

17.3.2017 | 10:19:23
Jelli Mann

Přijde mi taková kobiloidní ale jinak vcelku ujde. Jo hlas má takovej podmanivej líbí se mi.

11.10.2016 | 13:31:24
Messpeerless

Moc jí nemusím.

26.6.2016 | 8:32:33
scalyova

super hlas

13.6.2016 | 9:20:05
1

Titulky k sedmé sérii

Epizoda S07E13: Here's Where We Get Off

cz100%
DOKONČENO

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Reklama

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích