Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 222×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Piper Chapman

Piper Chapman

Piper Chapman je dvaatřicetiletá žena, která své mládí prohýřila a užila plnými doušky. Prožila vášnivý lesbický vztah s Alex, která byla zapletena v drogovém kartelu. Jednou jedinkrát se Piper rozhodla, že Alex pomůže a dopustila se trestného činu. Důsledkem toho se na 15 měsíců ocitá za mřížemi věznice s nízkou ostrahou a odpykává si trest odnětí svobody za jedinou akci, kterou pro Alex udělala, převoz peněz z prodeje drog.

Sezóny 7
2013 - 2019

Knižní předloha postavy: Piper Kerman
Reálná předloha postavy v knize: Piper Kerman – autorka
Obvinění: zločinné spolčení
Trest: 15 měsíců
Identifikační číslo vězně: 1278–1945
Práce ve věznici: Elektrikář

Přezdívky:
Chapman
Pipes
Pampeliška (Crazy Eyes)
Mozkovna
Chytrolín (Pennsatucky)
„La Llorona“ Siréna (hispánky)
Bloncka

Vztahy:
Larry Bloom – snoubenec
Alex Vause – bývalá přítelkyně
Crazy Eyes – obdivovatelka
Polly – nejlepší kamarádka

Rodina:
Carol Chapman – matka
Bill Chapman – otec
Cal Chapman – bratr
Celeste Chapman – babička (v druhé sérii zesnula)

Minulost


Piper se jako mladá zamilovala do ženy Alex. Brala to ze začátku jako experiment, ale její cit se prohloubil a byl opětován. Alex ale byla jednou z překupníků drog a cestovala po celém světě. Jednou Piper požádala, aby ji pomohla propašovat peníze přes hranice. Ta ji vyhověla. Když o to ale požádala znovu, Piper se rozhodla Alex opustit. O několik let později se díky své kamarádce Polly seznámila s Larrym a začala s ním chodit. Alex ale dopadli a ona Piper udala, takže po deseti letech byla Piper odsouzena za mříže. Krátce před nástupem do vězení se s Larrym zasnoubila.

1. série


Piper bojuje na všech frontách, seč ji síly stačí, aby se vypořádala s novým prostředím. Přechod to není vůbec jednoduchý a zjišťuje, že nic nedostane zadarmo. Navíc ke své smůle zjišťuje, že skončila v té samé věznici jako její bývalá přítelkyně Alex. Rozhodne se jí vyhýbat, ale člověk míní, okolnosti mění. Ke konci série je na pokraji sil, protože svým zaviněním způsobí, že ji všichni opouští a nenávidí. Vše vyvrcholí potyčkou s rivalkou Pennsatucky, která se ji rozhodne zabít kvůli náboženskému přesvědčení.

2. série


S Piper se setkáváme na samotce, kde si odpykává trest za pěstní souboj s Pennsatucky. V noci ji ale vytáhnou z lůžka a posadí na letadlo do Chicaga. Piper se obává nejhoršího, ale zjistí, že byla jen převezena kvůli svědectví u soudu. Setká se tam i s Alex, která je tam ze stejného důvodu. Alex po líčení propustí a Piper putuje zpátky do Litchfieldu. Stane se součástí pátrání, které šetří únik dotací do věznice a jejich zpronevěru. Během té doby zemře její babička a Piper je po dlouhé době jedna z mála, která dostane dvoudenní propustku.

Fotogalerie postavy S02E01

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ellie88

Pipes mám ráda, hlavně scény s Alex <3 <3

A jentak mimochodem, nevypalovali jí náhodou to „okno“ na levou ruku? Já jen že pak v šesté serii ho má už na pravé …

25.3.2020 | 23:22:36
Tralery

Nevadí mi, ale přijde mi, jako by tam většinou byla jen tak navíc. Ve vězení se děje spousta zajímavých věcí, které zahrnují spoustu ostatních postav, a ona je tam vždy tak jako stranou se svojí malou, dějovou linkou, ve které řeší pouze svůj vztah s Alex.

21.3.2019 | 17:20:06
Wertcha

Dokážu si představit, že takhle nějak se chová žena jejího charakteru a původu, když se ocitne ve vězení. Ale i tak mi občas (často) přijde jako naivní kravka.

15.8.2018 | 7:58:36
TripleM

Hrozne vykreslená otravná postava…ale ak je to zámer tak klobúk dole. Jej stále duté a prázdne výrazy tváre sú nezvládnuteľné pre ne-amerického diváka. U ostaných herečiek problém s ich výkonom nemám, azda najlepšie to hrá z väzenkýň Pouseey – tá je extratrieda a určite tiež Taystee. Naopak Piper, Soso, drsné Latinos a častokrát aj Red prehrávajú.

3.6.2018 | 23:57:36
Denny23

Za mě s Alex TOP :-)

23.12.2017 | 3:24:08
Erwell

Docela se zklidnila, což jsem ráda.

30.4.2017 | 20:09:33
Jelli Mann

Měl jsem ji hodně rád ale co přestala ukazovat k…y tak mě přestala bavit.

11.10.2016 | 13:23:20
Liss93

Trapná

25.8.2016 | 12:16:39
kahrine

Nemusím jí..

2.8.2016 | 13:51:18
M.Heaven

Nejdřív to pro mě byla taková průměrná postava, ale teď mi už začíná jít vážně na nervy…

3.7.2016 | 13:30:05
1

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama