Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 222×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Lorna Morello

Lorna Morello

Lorna je neuvěřitelný snílek. Neustále hovoří o svém snoubenci Christopherovi. Je moc milá a má neoficiální funkci vítače nováčků. Její nejlepší kamarádka je Nicky. Lornu si ve věznici každý hned oblíbí, protože je nekonfliktní a přátelská.

Sezóny 7
2013 - 2019

Obvinění krádež a zpronevěra
Trest pět let
Práce ve věznici řidička
Vězeňský gang spolek Red

Minulost


Lorna je z početné rodiny žijící na předměstí v malém bytě. Sotva mají na živobytí a to Lorně zabraňuje v jejím rozletu. Nelze jí tedy upřít jistou vynalézavost, kterou prokázala při nakupování drahého oblečení, doplňků nebo drahých bot. Při návštěvě pošty doslova narazila do svého vysněného prince Christophera, který se záhy stal velkou láskou jejího života. Problém ale spočíval v tom, že celý vztah se začal odehrávat pouze v Lornině fantazii.

1. série


Lorna v první sérii podléhá silnému vlivu Nicky. Neustále však hovoří o svém Christopherovi a všichni si myslí, že ten člověk ani neexistuje, protože nikdy Lornu nepřišel navštívit. Je ale znát, že Lorna je velký snílek a romantička každým coulem. Neustále plánuje svatbu, šaty, různé drobnosti, do posledního detailu popisuje každému, jak bude vypadat její hostina a jak se těší, až opustí vězení a provdá se za svého vyvoleného. Díky tomu, že Lorna dělá velmi důležitou práci řidičky dodávky, je první, kterou Piper potká na své cestě do zařízení.

2. série


Lorna propadá čím dál větší depresi. Díky tomu, že vozí paní Rosu do nemocnice na chemoterapie, rozhodne se jednoho dne, že ujede a zamíří přímo k domu Christophera. I když o vlásek, stačí se vrátit včas na parkoviště před nemocnicí, takže nikdo nic nezjistí, ale Christopher se náhle objeví na návštěvě ve vězení a tím se dostane na světlo jeho skutečný vztah k Lorně. Vypadá to ale, že nejlepší přátele Lorny její potřebu vytvořit si svůj vlastní pohádkový svět zcela chápou. Lorna se na konci druhé série spřátelí i s paní Rosou a udělá pro ni dobrý skutek.

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HolyTrue

Krásná žena s časů, kdy do kavárny mohla jen správná barva.

6.4.2021 | 13:54:34
TheSeventy

Je to asi moje nejoblíbenější postava z tohoto seriálu. Občas mi ji bylo opravdu líto a přála bych si pro ní lepší osud :)

16.2.2021 | 12:35:59
Tralery

Na začátku byla dobrá, ale od doby, co z ní začali dělat blázna, z ní neudělali již dlouhou dobu nic jiného.

21.3.2019 | 17:17:10
Wertcha

Když se poprvé objevila nenalíčená a neučesaná, nepoznala jsem ji :) Je to blázen, prostá holka, která chce jen lásku. Jsem ráda, že nemá takový prostor, protože mi i tak občas leze na nervy.

15.8.2018 | 8:18:15
Jelli Mann

Protivnej hlas ale jinak luxus líbí se mi ta vizáž ala 40–50tý léta.

11.10.2016 | 13:28:52
kahrine

Nejoblíbenější postava.

2.8.2016 | 13:50:46
Messpeerless

Trochu blázen, ale mám jí celkem ráda.

26.6.2016 | 8:33:56
Sigin

úžasná =) děkuji =)

24.6.2014 | 18:16:22
Ojika

Jak Může někdo Morello dát 3 hvězdy sakra? :D Za mě 100% minimálně. :)

24.6.2014 | 17:02:04
Laonale

Koukám, že pode mnou je jistý Christopher. :P

24.6.2014 | 16:23:02

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama