Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 223×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Nicky Nichols

Nicky Nichols

Nicky je silně extrovertní osůbka, která celé prostředí osvětluje jen svojí přítomností. Je jednou z hlavních svěřenců Red, kterou ona sama vždy brala za náhradní matku. Nicky má silně pohnutou feťáckou minulost. Red jí dostala nad hladinu a pomáhá jí se tam udržet. Nicky je postrachem pro všechny ženy v okolí, protože svoji závislost si vynahrazuje lovením žen v revíru věznice. Oplývá silným charismatem a všichni ji respektují.

Sezóny 7
2013 - 2019

Obvinění držení a užívání drog
Trest tři plus dva roky
Práce ve věznici elektrikář
Vězeňský gang spolek Red

Minulost


Nicky pochází z bohaté rodiny, kdy měla všeho dostatek a stala se z ní unuděná dospívající žena. Sklouzla k drogám a snažila se svými výstřelky zaujmout svoji matku, která ji opomíjela. Nakonec skončila v nemocnici s infekcí a musela podstoupit operaci srdce. Matka ji zavrhla a odstěhovala se do Brazílie se svým přítelem Paolem.
Když nastoupila výkon trestu prošla si drsným detoxikačním obdobím. Red se stala její oporou a udělala si z ní dceru takřka vlastní.

1. série


Nicky se dostala z nejhoršího venku. Zbavila se závislosti a pracuje pro Red. V průběhu první série poznáme, že je velice chytrá a vnímavá, má nos na lidi, a proto se velice rychle stane s Alex i Piper kamarádkou. Prožívá intenzivní románek s Lornou Morello. Když tento vztah skončí, je znát, že ji to úplně jedno nebylo, ale rychle se posune dál. Když se pokazí věci mezi Piper a Alex, využije toho a sblíží se s Alex.

2. série


Nicky hýří životem, jak to jen v rámci vězeňského prostředí jde. Snaží se Red opět získat místo na výsluní a je uvedena v pokušení, když se jí do ruky dostanou drogy. S bývalou přítelkyní Lornou Morello upevní svůj přátelský vztah. Hýří ještě větším neochvějným vtipem než dříve a události, i když malého rázu, s její přítomností nabývají na intenzitě.

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HolyTrue

Sympatická

6.4.2021 | 13:53:42
TheSeventy

Jedna z mých oblíbených postav, občas jí to ujede, ale jinak je super.

16.2.2021 | 12:32:18
Tralery

Sledovat přes 5 sezón příběh o tom, jak je ustavičně a neponaučitelně náviková, mě opravdu již delší dobu nebere. Hlavně že má tahle holčička na všechno a vždy tu svoji rádoby bossy odpověď.

21.3.2019 | 17:18:30
Wertcha

Dobrá postava. Hodná holka, co dokáže být loajální, dokud to není na její vlastní úkor. V 6. sérii je super její flash back z bat micva. Občas je šílenější, než je obecný standard postav tohoto seriálu :)

15.8.2018 | 8:08:41
luckametelkova

Natasha Lyonne je naprosto úžasná herečka a Nicky Nichols je moje nejoblíbenější postava! <3 :)

22.6.2017 | 15:34:59
WILLIAM_MOINSPIELD

Docela mě sere tím, jak se furt točí jenom kolem sví závislosti na herionu. Když neřeší nic vážnýho a je jí tam poskrovnu, tak to bombí, ale v globalním měřítku mě unavuje.

8.9.2016 | 0:50:08
Messpeerless

Nejlepší postava, je škoda, že odešla.

26.6.2016 | 8:31:27
UnicornPorn

super !!! :-)

1.7.2015 | 0:04:11
Sigin

úplně snad nejlepší =) dík moc

20.6.2014 | 9:19:29
Laonale

Alex|Nicky|Lor­na|Red… nejlepší postavy. :)

16.6.2014 | 15:59:26
1

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama