Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 223×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Tasha Jefferson

Tasha Jefferson

Taystee je živel. Je hlučná, všude se přidá, nelze ji přehlédnout a málokdy si nechá něco pro sebe. Ráda na sebe upoutává pozornost a je středem všeho dění.

Sezóny 7
2013 - 2019

Obvinění krádeže
Trest neznámý, byla propuštěna, ale vrátila se za porušení podmínky
Práce ve věznici knihovnice
Vězeňský gang v druhé sérii spolek Vee

Minulost


Taystee vyrůstala v děcáku. Když byla mladá, potkala ženu jménem Vee, která ji vzala pod ochranná křídla a začala ji využívat ke svým nekalým obchodům s drogami. Taystee ji ale byla vždy vděčná, že pro ni Vee tolik udělala a považovala ji za svoji pěstounskou mámu. Jejím nejlepším kamarádem v dětství se stal RJ, který ale zemřel, což Taystee nesla hodně těžce.

1. série


Taystee je nezmar a dává o sobě hodně vědět. V průběhu první série zjistíme, že je ve vězení velmi dobrá kamarádka s Poussey. Její pobyt ve vězení je u konce, protože jí vyšla žádost o zkrácení trestu a tak se dostává na svobodu. Básní o tom, jak se setká se svojí nevlastní matkou a jak budou zase spolu, a že se o ni postará. Skutečnost je ale jiná a Taystee se ocitá bezradně na rozcestí. Neví, jak má pokračovat, takže se rozhodne úmyslně porušit podmínku a vrací se zpátky mezi své kamarády do vězení.

2. série


Historie se opakuje, vše se vrací jako bumerang. O tom by mohla také vyprávět právě Taystee, když zjistí, že do vězení nastoupila její nevlastní máma Vee. Zprvu je na ni naštvaná, že ji nechala na holičkách, když byla na svobodě, ale brzy pookřeje a stane se hlavní členkou spolku Vee. Společně s ní rozjedou ve věznici byznys prodeje tabáku a později i heroinu. Kamarádka Poussey se dostává do konfliktu právě s Vee a tichá nenávist přeroste i ve fyzické potyčky. Taystee se od své kamarádky odvrátí a stane se útočnou a konfliktní osobou. Její proměna překvapuje všechny okolo. Ke konci si ale Taystee uvědomí, kdo jsou její skuteční přátelé a kdo ji ve skutečnosti jen využívá.

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TheSeventy

Taky moje hodně oblíbená postava. Byla dost chytrá a zábavná. Dost mě bavila její časová linka.

16.2.2021 | 12:41:21
StydiaShipper

V posledních dvou, třech sériích byla skvělá

29.7.2019 | 14:07:30
zavodnyrichard12

Super postava, ale dvě hvězdy ji strhnu za tu druhou sérii, kdy se chovala jako absolutní kráva…

20.2.2017 | 9:32:25
Messpeerless

Taystee je super, jedna z nejlepších za mě.

26.6.2016 | 8:35:12

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama