Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 223×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Tiffany Doggett

Tiffany Doggett

Pennsatucky je velice kontroverzní osobou. Její výbuchy nálady jsou nevyzpytatelné a na ostatní působí jako blázen, protože se obrátila na víru v Boha až v tom fanatickém smyslu slova. Jejím hlavním nepřítelem bývala Piper, ale pomyslně mezi ně patří všichni, kdo nejsou zajedno s jejími názory.

Sezóny 7
2013 - 2019

Obvinění vražda přehodnocená na zabití
Trest
Práce ve věznici prádelna
Vězeňský gang vede vlastní spolek

Minulost


Tiffany to neměla v životě nikdy jednoduché. Proto asi také skončila s přítelem na drogách a bez peněz. Jedním z jejích hlavních problémů se stalo, že neustále přicházela do jiného stavu, takže na jedné místní potratové klinice byla známou tváří. Neunikla tak uštěpačných poznámek jedné ze sester. Pennsatucky si ale takové narážky bere osobně, takže se na kliniku vrátila se zbraní. Při procesu ji ale nečekaně pomohli přívrženci protipotratové skupiny, kteří za ni zaplatili lepšího právníka a ten zajistil, že se Pennsatucky stala ovečkou Ježíše Krista a dostala nižší trestní sazbu.

1. série


Pennsatucky má vlastní následovnice a šíří slovo Boží a uctívá Ježíše Krista. Všechny své činy vykonává v jeho jménu a kdo se jí postaví, toho stihne trest. Ostatním ve věznici je spíše pro smích, ale když jí nelezou do cesty, nechává je být. Hlavní problém má Tucky hlavně s lesbami a do hledáčku se jí připlete i nově příchozí Piper. Napřed se snaží ji odstranit z cesty přes dozorce, když se to nepovede, snaží se ji dostat na stranu víry, a když u Piper tvrdě narazí na vlnu ateismu, rozhodne se ji zlikvidovat nadobro. Je tak přesvědčená o tom, že má na straně Boha, že ji ani nenapadne, že by Piper měla sebemenší šanci se postavit na odpor.

Fotogalerie postavy k první sérii

2. série


Její záměr zabít Piper nedopadl úplně dle jejích představ. Po návratu ze samotky, kde byla, stejně jako Piper, měsíc, se rozhodla zcela změnit přístup. Pomocí dozorce Healyho začala léčit své návaly vzteku, které ji přepadávaly. Udobřila se s Piper a dokonce začala otevírat svou mysl i věcem, kterým předtím vůbec nebyla ochotna naslouchat. Cenou za tuhle proměnu byla ztráta jejích přívrženkyň. Otázkou zůstává, jestli to je jen dobře hraná přetvářka nebo se opravdu Pennsatucky vydala na pomyslnou cestu dobra.

Fotogalerie postavy k druhé sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HolyTrue

Posedlá vražedkyně.

6.4.2021 | 13:54:07
TheSeventy

První dvě série děs, pak už to s ní začalo být lepší a začínala jsem ji mít i ráda.

16.2.2021 | 12:34:32
StydiaShipper

V první sérii jsem ji naprosto nenáviděla, ale hodně se zlepšila a přála bych jí lepší konec

29.7.2019 | 13:55:09
Wertcha

Co má nové zuby, vadí mi méně. Ovšem nejvíc si to u mě vylepšila tím, jak se zachovala na začátku 6. série. Jinak mě moc nebaví, není mi sympatická. Ale zlepšila se…

15.8.2018 | 8:14:10
Jelli Mann

Než jí Chapman spravila chrup šel z ní strach. Jinak pusina :)

11.10.2016 | 13:27:20
arya&nymeria

Mám Doggett ráda, hlavně ted' co se začala bavit s Big Boo :)

13.7.2016 | 18:42:56
Packa

Dala bych 3 hvězdy, ale za třetí sérii zvyšuju. :)

10.2.2016 | 12:12:39
Sigin

<3

3.3.2015 | 21:25:50

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama