Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 222×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Suzanne Warren

Suzanne Warren

Suzanne nikdo neřekne jinak než ‚Crazy Eyes‘. Je to pro její neustále vytřeštěné oči a povahu blázna. Je z trochu jiného těsta, než všechny ostatní, její chápání světa je prosté a přímé, ve všem vidí dobro a je lehce zmanipulovatelná. Tím je ale taky velmi zranitelná a rozhodně patří mezi velmi citlivé povahy. Jakýkoliv výkyv, který je nad její chápání, ji velmi rozruší, snadno se rozčílí a ztrácí sebekontrolu, což se projevuje řvaním a bušením do hlavy.

Sezóny 7
2013 - 2019

Obvinění neznámý (pravděpodobně napadení a ublížení na zdraví)
Trest neznámý
Práce ve věznici uklízečka
Vězeňský gang v druhé sérii spolek Vee

Minulost


Suzanne pochází z adoptivní rodiny, kdy se jí ujal bělošský pár, který měl také své vlastní děti. Matka na ni byla hrdá a snažila se jí všemožnými způsoby prosadit ve společnosti, bránila ji před předsudky, ale kladla na ni i velmi vysoké nároky. Suzanne měla neustále pocit, že se od ní něco očekává a to vedlo k velké frustraci, díky její citlivé povaze.

1. série


V první sérii se s Crazy Eyes setkáme jako se samostatným členem, nezapadající do žádné z vězeňských frakcí. Lidi se jí vyhýbají a dělají si z ní srandu, protože ji považují za prostého člověka, který jim nesahá ani po kotníky. Když dorazí do vězení Piper, Crazy Eyes se do ní zamiluje a nepřestává jí nadbíhat. Bohužel se ale nedočká kladné odezvy. Piper se k ní nezachová zrovna mile, takže se opět uzavře do sebe. Piper si uvědomí pozdě, že udělala chybu, protože zjistí, že Crazy Eyes je v jádru starající se člověk s velkým srdcem.

2. série


Suzanne tíží svědomí. V průběhu se dozvíme, že to ona vyřešila svým radikálním a nečekaným zásahem souboj Piper a Pennsatucky. Piper jí je za to vděčná, ale Suzanne má pocit, že se jí chce pomstít, takže se jí vyhýbá. Do vězení nastoupí Vee, nová silná osobnost a hned zjistí, že Crazy Eyes je snadný terč, kterým lze manipulovat, takže si z ní udělá pravou ruku, bodyguarda a děvečku pro všechno, to vše v jednom. Crazy Eyes se cítí na vrcholu, získala smysl života a udělá pro Vee, co jí na očích uvidí. To s sebou ale nese i stinnou stránku, protože tím ubližuje ostatním. Na konci je jediná, která Vee oplakává, zatímco ostatní osnují vraždu.

Fotogalerie postavy ke druhé sérii

Fotogalerie postavy ke třetí sérii

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TheSeventy

V první sérii jsem ji neměla vůbec ráda, pak už ano. Bylo mi ji dost líto, protože jí spoustu žen zneužívalo a podle mého názoru si to nezasloužila.

16.2.2021 | 12:39:11
Tralery

Ano, vždycky, když se snažíte pohnout s dějem, tak postavte do středu blázna, který zaviní spoustu věcí, ale je to přece blázen a neví, co dělá, a tak ji chudinku nemůžeme vinit a máme ji přeci jen rádi.

Herecky je zahraná velmi dobře, ale čím víc budou tvůrci Suzannin mentální stav neustále a opakovaně využívat k tomu, aby se děj hnul nečekaným směrem, tím víc mě bude iritovat.

21.3.2019 | 17:16:33
Wertcha

Tohle je chudák holka, často je mi jí líto. Ale mám ji celkem ráda. V 6. sérii vede občas až moc chytré řeči :)

15.8.2018 | 8:21:44
Laonale

V první serii jsem ji měla ráda. I když ji v druhé chápu, jako postava si dle mého nezaslouží víc jak 3 hvězdy (v porovnání s těmi, kterým jsem dala 4–5 hvězd).

26.6.2014 | 16:05:04

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama