Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 223×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Postavy

 • Piper Chapman

  Piper Chapman

  Piper Chapman je dvaatřicetiletá žena, která své mládí prohýřila a užila plnými doušky. Prožila vášnivý lesbický vztah s Alex, která byla zapletena v drogovém kartelu. Jednou jedinkrát se Piper rozhodla, že Alex pomůže a dopustila se trestného činu. Důsledkem toho se na 15 měsíců ocitá za mřížemi věznice s nízkou ostrahou a odpykává si trest odnětí svobody za jedinou akci, kterou pro Alex udělala, převoz peněz z prodeje drog.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Alex Vause

  Alex Vause

  Alex je rázná žena, která vždy bojovala sama za sebe. Je odsouzená za obchodování s drogami a svůj trest si odpykává ve stejné věznici, do které se dostane i Piper. Je nezávislá a nedruží se do žádných spolků, ani si nevytváří velké kamarádství s ostatními.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Nicky Nichols

  Nicky Nichols

  Nicky je silně extrovertní osůbka, která celé prostředí osvětluje jen svojí přítomností. Je jednou z hlavních svěřenců Red, kterou ona sama vždy brala za náhradní matku. Nicky má silně pohnutou feťáckou minulost. Red jí dostala nad hladinu a pomáhá jí se tam udržet. Nicky je postrachem pro všechny ženy v okolí, protože svoji závislost si vynahrazuje lovením žen v revíru věznice. Oplývá silným charismatem a všichni ji respektují.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Tiffany Doggett

  Tiffany Doggett

  Pennsatucky je velice kontroverzní osobou. Její výbuchy nálady jsou nevyzpytatelné a na ostatní působí jako blázen, protože se obrátila na víru v Boha až v tom fanatickém smyslu slova. Jejím hlavním nepřítelem bývala Piper, ale pomyslně mezi ně patří všichni, kdo nejsou zajedno s jejími názory.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Lorna Morello

  Lorna Morello

  Lorna je neuvěřitelný snílek. Neustále hovoří o svém snoubenci Christopherovi. Je moc milá a má neoficiální funkci vítače nováčků. Její nejlepší kamarádka je Nicky. Lornu si ve věznici každý hned oblíbí, protože je nekonfliktní a přátelská.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Galina Reznikov

  Galina Reznikov

  Red je ve vězení bossem, má na starosti vedení kuchyně a je spojkou pro distribuci potravin z firmy, kterou vede ruská mafie. Je pro všechny bělošky, které se ocitnou za mřížemi, matkou. Snaží se poněkud drsně, ale pokud možno spravedlivě, vštěpovat všem svým svěřenkyním správné hodnoty. Její podmínkou je, že nikdo, nad kým drží ochranitelskou ruku, nesmí obchodovat s drogami, nebo je dokonce užívat. Její pravou rukou je Nicky, která plní všechny její příkazy. Red má zasloužený respekt a drží ho pevnou rukou. S dozorcem Mendezem vede válku na ostří nože, otázkou je, jestli v ní může vůbec někdo vyhrát.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Suzanne Warren

  Suzanne Warren

  Suzanne nikdo neřekne jinak než ‚Crazy Eyes‘. Je to pro její neustále vytřeštěné oči a povahu blázna. Je z trochu jiného těsta, než všechny ostatní, její chápání světa je prosté a přímé, ve všem vidí dobro a je lehce zmanipulovatelná. Tím je ale taky velmi zranitelná a rozhodně patří mezi velmi citlivé povahy. Jakýkoliv výkyv, který je nad její chápání, ji velmi rozruší, snadno se rozčílí a ztrácí sebekontrolu, což se projevuje řvaním a bušením do hlavy.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Tasha Jefferson

  Tasha Jefferson

  Taystee je živel. Je hlučná, všude se přidá, nelze ji přehlédnout a málokdy si nechá něco pro sebe. Ráda na sebe upoutává pozornost a je středem všeho dění.

  Sezóny 7
  2013 - 2019
 • Poussey Washington

  Poussey Washington

  Poussey je inteligentní, otevřená, starostlivá žena, která si stojí za svým názorem. Ráda žertuje s ostatními spoluvězeňkyněmi, snaží se vyhnout konfrontaci a násilí. Je nejlepší kamarádkou Taystee.

  Sezóny 6
  2013 - 2019
 • Carrie Black

  Carrie Black

  Big Boo je butch lesba jak se patří. Je jí pořádný kus a budí hrůzu, když projde okolo. Ve skutečnosti je to ale dobrácká duše. Její přítelkyně, kterou ve věznici má, ji opustí kvůli jiné dívce, která nastoupí do vězení. Upne se tak proto k výchově labradora, kterého pojmenuje Little Boo. Dostala ho přiděleného v rámci programu na výchovu psů pro zrakově postižené. Jejím oblíbeným jídlem je vařená kukuřice, kterou si schovává přes den do podprsenky, aby udržela teplotu, dokud na ní nedostane chuť.

  Sezóny 7
  2013 - 2019

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama