Orange Is the New Black (Holky za mřížemi) Postavy - Vězeňkyně - bělošky

Postavy - Vězeňkyně - bělošky

Vězeňkyně - bělošky

 • Piper Chapman

  Piper Chapman

  Piper Chapman je dvaatřicetiletá žena, která své mládí prohýřila a užila plnými doušky. Prožila vášnivý lesbický vztah s Alex, která byla zapletena v drogovém kartelu. Jednou jedinkrát se Piper rozhodla, že Alex pomůže a dopustila se trestného činu. Důsledkem toho se na 15 měsíců ocitá za mřížemi věznice s nízkou ostrahou a odpykává si trest odnětí svobody za jedinou akci, kterou pro Alex udělala, převoz peněz z prodeje drog.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Alex Vause

  Alex Vause

  Alex je rázná žena, která vždy bojovala sama za sebe. Je odsouzená za obchodování s drogami a svůj trest si odpykává ve stejné věznici, do které se dostane i Piper. Je nezávislá a nedruží se do žádných spolků, ani si nevytváří velké kamarádství s ostatními.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Nicky Nichols

  Nicky Nichols

  Nicky je silně extrovertní osůbka, která celé prostředí osvětluje jen svojí přítomností. Je jednou z hlavních svěřenců Red, kterou ona sama vždy brala za náhradní matku. Nicky má silně pohnutou feťáckou minulost. Red jí dostala nad hladinu a pomáhá jí se tam udržet. Nicky je postrachem pro všechny ženy v okolí, protože svoji závislost si vynahrazuje lovením žen v revíru věznice. Oplývá silným charismatem a všichni ji respektují.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Tiffany 'Pennsatucky' Doggett

  Tiffany 'Pennsatucky' Doggett

  Pennsatucky je velice kontroverzní osobou. Její výbuchy nálady jsou nevyzpytatelné a na ostatní působí jako blázen, protože se obrátila na víru v Boha až v tom fanatickém smyslu slova. Jejím hlavním nepřítelem bývala Piper, ale pomyslně mezi ně patří všichni, kdo nejsou zajedno s jejími názory.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Lorna Morello

  Lorna Morello

  Lorna je neuvěřitelný snílek. Neustále hovoří o svém snoubenci Christopherovi. Je moc milá a má neoficiální funkci vítače nováčků. Její nejlepší kamarádka je Nicky. Lornu si ve věznici každý hned oblíbí, protože je nekonfliktní a přátelská.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Galina 'Red' Reznikov

  Galina 'Red' Reznikov

  Red je ve vězení bossem, má na starosti vedení kuchyně a je spojkou pro distribuci potravin z firmy, kterou vede ruská mafie. Je pro všechny bělošky, které se ocitnou za mřížemi, matkou. Snaží se poněkud drsně, ale pokud možno spravedlivě, vštěpovat všem svým svěřenkyním správné hodnoty. Její podmínkou je, že nikdo, nad kým drží ochranitelskou ruku, nesmí obchodovat s drogami, nebo je dokonce užívat. Její pravou rukou je Nicky, která plní všechny její příkazy. Red má zasloužený respekt a drží ho pevnou rukou. S dozorcem Mendezem vede válku na ostří nože, otázkou je, jestli v ní může vůbec někdo vyhrát.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Carrie 'Big Boo' Black

  Carrie 'Big Boo' Black

  Big Boo je butch lesba jak se patří. Je jí pořádný kus a budí hrůzu, když projde okolo. Ve skutečnosti je to ale dobrácká duše. Její přítelkyně, kterou ve věznici má, ji opustí kvůli jiné dívce, která nastoupí do vězení. Upne se tak proto k výchově labradora, kterého pojmenuje Little Boo. Dostala ho přiděleného v rámci programu na výchovu psů pro zrakově postižené. Jejím oblíbeným jídlem je vařená kukuřice, kterou si schovává přes den do podprsenky, aby udržela teplotu, dokud na ní nedostane chuť.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Erica "Yoga" Jones

  Erica "Yoga" Jones

  Yoga Jones je vězeňkyně a zároveň pracuje jako instruktorka jógy v Litchfiledu. Je proti konzumnímu stylu života a je budhistka. Před tím, než skončila ve vězení, pěstovala marihuanu, přičemž jednou v noci, když chtěla odstrašit jelena, který se zatoulal do pole, zastřelila osmiletého kluka ze sousedství.

  Sezóny 4
  2013 -
 • Stella Carlin

  Stella Carlin

  Stella se na scéně objeví ve třetí sérii. Je jednou z vybraných uchazeček o novou lukrativní pracovní pozici. Přebere Alex Piper, ale vzhledem k tomu, že má být propuštěna, ukradne Piper peníze. Ta se jí pomství tak, že na ni nastraží past v podobě nelegálních věcí. Stella je tak odvedena do věznice s maximální ostrahou.

  Sezóny 2
  2015 - 2016
 • Norma Romano

  Norma Romano

  Norma je vězeňkyně v Litchfiledu, která nemluví. Je kamarádkou Red a starších bělošských vězeňkyň. Norma umí nádherně zpívat.

  Sezóny 4
  2013 -
1

Titulky k sedmé sérii

Epizoda S07E13: Here's Where We Get Off

cz100%
DOKONČENO

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Reklama

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích