Lauren Lapkus

Lauren Lapkus

Celé jméno: Dorthea Lauren Allegra Lapkus
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Orange Is the New Black, Crashing, The Big Bang Theory

Datum narození: 6.9.1985 (38 let)

Dorthea Lauren Allegra Lapkus je americká herečka, dabérka, imitátorka a komička, která se narodila v Evanston v Illinois. Má litevské, řecké a srbské předky. Když byla ještě malá natáčela se svým starším bratrem skeče a na střední škole Evanston Township High School se účastnila každoročního vystoupení a několika dalších divadelních her.

V posledním ročníku na střední škole začala chodit na hodiny improvizace v iO Theater. Dále navštěvovala DePaulovu univerzitu, kde vystudovala angličtinu. Zatímco navštěvovala univerzitu vystupovala po nocích se svými improvizacemi. Když byla Lapkus mladá, tak hodně sledovala sitcomy a pořad Saturday Night Live, díky čemuž se stala dobrou komičkou.

Poté, co v roce 2008 dokončila vysokou školu, se odstěhovala do New Yorku, kde začala vystupovat v divadle Upright Citizens Brigade. Po několika měsících se rozhodla New York opustit a přestěhovat se v roce 2010 do Los Angeles.

Téměř po roce, co se přestěhovala, získala role v několika televizních reklamách, např. pro Snickers nebo Jack in the Box, a vystoupila také v pořadu Jimmy Kimmel Live!. Díky těmto úspěchům si zařídila dobrou reputaci a dostala tak roli v seriálu Are You There, Chelsea?.

Kromě toho si zahrála Susan Fischerovou v seriálu Orange Is the New Black. V roce 2014 začala s vlastním podcastem s názvem With Special Guest Lauren Lapkus, který funguje na principu, že její hosti jsou v podcastu hostiteli a ona je hostem ve svém vlastním pořadu.

V roce 2015 ztvárnila Joy v seriálu Clipped a dále jsme ji mohli vidět v seriálech jako Comedy Bang! Bang!, House of Lies, Drunk History nebo The Big Bang Theory. Navíc vystoupila v jedné třicetiminutové epizodě pořadu Netflix Presents: The Characters, kterou sama napsala

Svůj hlas propůjčila postavičkám v animovaných seriálech Penn Zero: Part-Time Hero, Animals, Bob's Burgers, American Dad!, Adventure Time, TripTank, Ginger Snaps nebo Craig of the Creek či Big City Greens.

V roce 2014 byla obsazena do role Vivian ve filmu Jurassic World, v němž je většina scén společných s Jakem Johnsonem improvizovaná.Svůj hlas propůjčila stejnojmenné postavě ve videohře Lego Jurassic World. Mimo to jsme ji mohli vidět i ve filmech Are You Here (2013), The To Do List (2013), Blended (2014), Opening Night (2016), The Unicorn (2018), Dog Days (2018) nebo Holmes & Watson (2018).

Lapkus pravidelně vystupuje se svými improvizacemi, objevila se v mnoha podcastech a je součástí ASSSSCATu v divadle Upright Citizens Brigade. V roce 2014 se vdala za Chrise Alvaradoa, se kterým se v roce 2016 rozešla. V roce 2018 si vzala za muže herce Mikea Castlea.

Foto CC0 Leez34, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Big Bang Theory Denise 2018 2019 2

Filtr seriálů