Lucas Grabeel

Lucas Grabeel

Celé jméno: Lucas Stephen Grabeel
Místo narození: Springfield, Missouri, USA
Známé projekty: Switched at Birth, Muzikál ze střední, Wild West

Datum narození: 23.11.1984 (39 let)

Americký herec Lucas Stephen Grabeel se narodil ve Springfieldu v USA Jean a Stephenovi Grabeelovým. Navštěvoval základní a střední školu Logan-Rogersville, ale pak přestoupil na jinou školu a v roce 2003 odmaturoval na Kickapoo High School. V místním kostele hrál na bubny a na střední škole sestavil chlapeckou a capellu, která si říkala No Treble.

Během studia zjistil, že má velké nadání ve hře na kytaru a na tancování. V tanci se věnuje jazzu, baletu, hip-hopu i stepu. Když žil v Rogersville, navštěvoval babtistický kostel, v němž byl součástí dětských a mládežnických skupin.

V roce 2002 navštěvoval letní hereckou školu pořádanou Missourskou státní univerzitou. Díky této zkušenosti s herectvím se pak přestěhoval do Los Angeles, kde se zaměřil na tuto profesi a stal se hercem. Po dvou měsících, co se přestěhoval, zde získal svou první roli v reklamě na zubní pastu. Poté dělal reklamy i pro Lego nebo Hot Wheels.

V roce 2004 získal první filmovou roli ve filmu Halloweentown High, kde ztvárnil Ethana Dollowaye. Objevil se také jako hostující hvězda v několika televizních seriálech např. v Boston Legal, 'Til Death nebo Veronica Mars. V seriálu Smallville pak ztvárnil Lexe Luthora.

Nejvíce ho proslavila role Ryana Evanse v Muzikálu ze střední, kterou získal v roce 2006. Roli si zopakoval také v pokračování tohoto filmu. Spolu se svými kolegy z tohoto muzikálu vystupoval i v koncertním provedení filmu. Během této doby se objevil i v pořadu Disney Channel Games.

Do jeho práce můžeme zahrnout i dabing psa Jericha v animovaném filmu At Jesus' Side. Kromě toho natočil nezávislý film s názvem Alice Upside Down. Vyjma písniček z Muzikálu ze střední nahrál i další hudební skladby.

Roku 2007 natočil film The Adventures of Food Boy a další rok se objevil ve filmu Milk a v College Road Trip. Byl také hostující hvězdou v seriálu The Cleveland Show. Následující rok si zahrál v muzikálu The Fantasticks.

V roce 2011 získal roli Tobyho Kennishe v dramatickém seriálu stanice ABC Family Switched at Birth. Příští rok si zahrál ve filmu I Kissed A Vampire a v lednu 2014 propůjčil svůj hlas postavičce z animovaného seriálu Sheriff Callie's Wild West. Kromě toho dabuje ještě v seriálu Dragons Gustava.

Grabeel založil v roce 2007 produkční společnost s názvem „14341 Productions“. Jeho práce v produkční společnosti zahrnuje práci scenáristickou, režijní a produkční. Práce společnosti se poprvé objevila na Sundance Film Festivalu v roce 2009.

Foto CC BY-SA 4.0 Anna Simonne, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dragons Gustav Larson 2013 2018 6
Switched at Birth Toby Kennish 2011 2017 5

Filtr seriálů