Luke Evans

Luke Evans

Celé jméno: Luke Evans
Místo narození: Pontypool, Wales, Velká Británie
Známé projekty: The Immortals, The Hobbit, Dracula Untold, The Alienist

Datum narození: 15.4.1979 (44 let)

Luke se narodil ve velšském Pontypoolu jako jediné dítě příznivců sekty Svědků Jehovových. Z osidel tohoto pseudonáboženství se dostal v šestnácti letech, když opustil jehovistickou školu. Následující rok se Luke přestěhoval do Cardiffu a vystudoval zde střední školu. V posledním ročníku se vydal na stáž do Londýna, kde získal divadelní angažmá.

V divadle ztvárnil desítky rolí, mj. ve hrách Taboo, La Cava a Rent a po deseti letech se konečně vydal na filmovou dráhu. Debutoval akčním mýtickým fantasy Clash of the Titans, kde ztvárnil boha Apollóna a roku 2011 se stal mušketýrem Aramisem v Andersonově přepisu Dumasova románu The Three Musketeers. Vedle mušketýra si Luke roku 2011 střihl ve filmu The Immortals i dalšího řeckého boha, povýšil však rovnou na toho nejvyššího, Dia.

Luke coby Zeus ve filmu The Immortals. Foto: Virgin Produced

V hororovém thrilleru The Raven ztvárnil detektiva Fieldse a roku 2013 dostal svou zatím největší roli, když ztvárnil Barda Lučištníka, Šmakova přemožitele, ve dvou dílech ságy The Hobbit. Další výzvou pak byl pro Lukea padouch Owen Shaw, jehož ztvárnil zatím ve třech epizodách série Fast & Furious.

Luke jako Bard Lučištník. Foto: Warner Bros.

Roku 2014 ztvárnil Evans hraběte Vlada Drákulu v upírském originu Dracula Untold, film však mohutně propadl. Lukeova kariéra nabrala v té době sestupnou tendenci, ale díky účinkování ve filmech The Girl in the Train a Beauty and the Beast se velšský herec opět vyšplhal na vrchol. V roce 2018 si odbyl svůj seriálový debut v dobovém krimidramatu The Alienist, a to po boku Daniela Brühla a Dakoty Fanning.

Evansův Drákula moc nenadchl. Foto: Universal Pictures

Evans zvládl zahrát i profesora Marstona, tvůrce Wonder Woman, ve filmu Professor Marston and the Wonder Women a počítá se s ním i do dalšího dílu Furious.

Embed from Getty Images

Luke se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci a v Británii se pravidelně objevuje v žebříčcích nejvíce sexy mužů.

Foto: Instagram Lukea Evanse


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Nine Perfect Strangers Lars Lee 2021 2021 1
The Alienist John Schuyler Moore 2018 2020 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů